1. #1
  master - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  4.865

  Sponsonlu Bağlantılar


  Nasa Nedir? Nasa Türkiye ve Nasa Canlı Yayın
  NASA, National Aeronautics and Space Administration'ın baş harflerinden oluşmuştur. Türkçe'de ise Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi gelmektedir. Amerika Birleşik Devletleri adına uzay ile ilgili çalışmalar yapılması için 29 Temmuz 1958 yılında ABD Başkanı Dwight Eisenhower tarafından kurulmuştur.

  NASA, bir devlet kuruluşudur ve bütün mali ihtiyaçları Amerika Birleşik Devletleri tarafından karşılanır. NASA, mali konularda harcamalarına iki alanda yön verir. Bunlardan biri; özel sanayi kuruluşlarına yaptırılan ve keşifler için kullanılan füzelere, uzay araçlarına ve tesislerine giden harcamalardır. Diğeri ise; bünyesinde bulunan elemanların faydalandığı tesisler için yapılan harcamalardır.
  NASA tesisleri içerisindeki en büyük tesis Florida'da ki Kennedy Komuta Merkezi'dir. Bu merkezde en faal dönemde 10.000 kişi çalışmıştır. Bu büyük tesiste Ay'ın tamamıyla keşfedilmesinden tutunda Skylab Uzay Laboratuvarı'nın yörüngeye oturtulmasına kadar pek çok önemli işlere imza atılmaktadır.


  NASA'nın şimdiye kadar yaptığı hemen hemen tüm çalışmalar başarıyla sonuçlanmıştır fakat bu çalışmalar ABD'ye büyük meblağlara mal olmuştur. Bunlardan en göze çarpanları ise Apollo ve Skylab çalışmalarıdır. Günümüzde Uluslararası Uzay İstasyonu'nu desteklemekle birlikte yeni Ares I ve Ares V iniş araçlarını geliştiren NASA, bu tür çalışmaların yanı sıra sivil ve askeri roket çalışmaları da yapmaktadır.


  NASA Canlı Yayın
  NASA, yaptığı çalışmaları insanlar ile paylaşmayı seven bir kuruluş. Bundan dolayı gerek NASA ofisini, gerekse yaptığı çalışmaları canlı olarak izlememize olanak sağlamak adına NASA TV'yi hazırlamıştır. NASA TV ile eğitici çalışmalardan, uzay istasyonlarına kadar bir çok çalışmayı canlı olarak izleyebiliyorsunuz.
  NASA TV İzle: http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv
  NASA videoları izle:https://www.nasa.gov/multimedia/hd/H...archive_1.html


  NASA Türkiye
  NASA resmi olarak Türkçe yayın yapmamasına rağmen özellikle uzay bilimine ilgi duyan birçok kişi tarafından çeviriler yapılmakta ve yayınlanmaktadır. Siz de bu siteleri takip ederek NASA'nın çalışmaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  Konu master tarafından (08-05-2017 Saat 00:57 ) değiştirilmiştir.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

135<span style="color:#b10202;font-weight:bold;">421kt</span>or2548 Kırmızı alandaki rakam ve harfleri girin

Benzer Konular

 1. Gezegenler ve özellikleri
  By bilgedede in forum Gezegenler Yıldızlar
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 29-04-2017, 20:25
 2. En Komik Hayvan Videoları
  By KAPTAN in forum Komik Videolar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-06-2015, 17:03
 3. Astrolojide gezegenler, Ay ve yönettiği burç yengeç
  By bilgedede in forum Gezegenler Yıldızlar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22-05-2015, 20:20
 4. Astrolojide gezegenler , Güneş -aslan
  By bilgedede in forum Gezegenler Yıldızlar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22-05-2015, 19:59
 5. Kilis tanıtım videoları
  By KAPTAN in forum Kilis
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 27-12-2012, 23:14

Bu Konudaki Etiketler

Giriş

Giriş