kabenin örtüsüz resimleri,kabenin resimleri,kabenin örtüsü,kabenin planı,kabenin son hali,kabenin resimleri,kabenin yapılması,
-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-3jpg

Bu resim Kabe'nin iç yapısının çizimi :

Kabenin eski resimleri

Çok önemli bir resim daha var. Şimdi kabenin birçoklarımızın bildiği hali ile bir resmini paylaşıyorum sizlerle ancak aşağıda bir resim daha var.
-kabeninbolumleriju5jpg-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-7jpg
Kabeyi Muaazama ile ilgili başka bilgileri paylaşmak istiyorum şimdide.

-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-1jpg

Kabe’nin ilk görüntüleri,Kabenin eski fotoğrafları,Kabe Resimleri,Kabe’nin ilk Halleri,Kabe’nin örtüsüz görüntüsü,Kabe’nin ilk resimleri,Mekke Resimleri;

-kabe61vjjpg
-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-2jpg

SEL AFETİNDE KABENİN GÖRÜNTÜSÜ;
1974 yılında Kabe-i Şerif yağmur sebebiyle Hecer-ül Esved taşına kadar sular altında kaldı.En güçlü sel 1941 yılında yaşandı.Bu baskında Hacer-ül Esved taşından bir parçanın koptuğu söylenir.

-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-8jpg

Safa ve Merve arasında say yapanlar görünüyor. Bu koridor boyunca 7 kez yürümek gerekiyor ve toplam katedilen mesafe yaklaşık 3.5 km. Normal koşullarda en az 1 saat sürüyor. Su içinde ise oldukça zor.
1941'deki sel baskını o kadar güçlüydü ki arabalar bile su üzerinde yüzdü. Yağmurun hemen ardından çekilmiş bu fotoğraf, insanların şaşkın bakışlarını yansıtıyor...

-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-5jpg

KABE’DE SEL-1970′lerin sonlarına kadar, Kabe’de sık sık sel baskınları yaşandı.
Kabe’nin bulunduğu alan çevresine göre çukur olduğu için yağmur yağdığında etrafındaki dağlardan gelen sel suları bu alanı dolduruyordu.
-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimleri-4jpg

1974 yılında Kabe-i Şerif yağmur sebebiyle Hecer-ül Esved taşına kadar sular altında kaldı. En güçlü sel 1941 yılında yaşandı. Bu baskında Hacer-ül Esved taşından bir parçanın koptuğu söylenir.

-wwwpaylasimalemicom_kabenin-eski-resimlerijpg

Kabe'de 1970'lerin sonlarına kadar sık sık sel baskınları yaşandı. Kabe'nin bulunduğu alan çevresine göre çukur olduğu için yağmur yağdığında etrafındaki dağlardan gelen sel suları bu alanı dolduruyordu.