buzdolabı kokusu,buzdolabı kokusu nasıl giderilir,kokan buzdolabı,kötü kokan dolaplar, Buz dolabı Kokusu, Buz dolabı Kokusu Nasıl Giderilir, Buzdolabı Kokusunu Gidermenin Yolları, kadın, kadın sağlığı, kadınlar, kadınlar ve sağlık, Sağlık, sağlık haberleri, yararlı ve pratik bilgiler,

Eklenti 24856

buzdolabı kokusu nasıl giderilir

buzdolabı kokusu nasıl giderilir
Buzdolabı kokusu gidermek için alternatif 5 yolu sizler için sıraladık.
En etkili çözüm ise ; öncelikle buzdolabını temizlemek.Temizliğin arından havalandırmak bir kaç gün havalandırmanın ardından boşken çalıştırmak ve çalışırken üst ve alt kısımda koku giderici olarak satılan 1 TL değerindeki ucuz ürünün bulundurulması kokudan kurtulmanızı sağlar.
Halk arasında aşağıdaki çözüm yolları önerilsede kişisel deneyim sonucu 5 numaralı madde ‘de çözümü buldum.
En azından ağır balık konusundan bu şekilde kurtulabilirsiniz..


  • 1- Demlikteki bir miktar çayı (posasıyla beraber) bir tabağa koyun ve öylece birkaç gün bekletin
  • 2- Bir kaseye sût koyup dolaba koymak
  • 3- Bir kasenin içine kahve ve pirinç koymak
  • 4- Mangal kömürü
  • 5- Süpermarketlerde satılan buzdolabı koku giderici jel


Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Bazen buzdolabınız kötü kokar. Bunun nedeni buzdolabına sürekli çeşit çeşit kokulu yiyecekler koyuyor olmanızdır. Buzdolabında bu yiyeceklerin kokuları birbirine karışır ve bazı kötü kokular oluşur. Oluşan bu buzdolabı kokusunu gidermek için kömür kullanabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız odun kömürü kullanmak etkili ve kötü kokuları emici bir yöntemdir. Aynı zamanda çok ucuz ve çevre dostudur.

Eğer evinizde odun varsa onu yakarak kendi kömürünüzü imal edebilirsiniz. Yoksa yakacak odun alabilir yada hazır olarak bir marketten mangal kömürü satın alabilirsiniz.
Kömürleri yaklaşık 2-3 cm uzunluğunda kesin. Fazlasını ilerde kullanmak üzere saklayabilirsiniz.
Kömürleri küçük bir kap içerisine koyun. Küçük bir kase yada tabak olabilir. Üzerini kapatmayın açık kalsın.
Buzdolabınızın içinde kömür kabını koymak için bir yer açın. Mümkünse kömürleri kötü kokunun yoğun olduğu yere koyun. Orada bir kaç gün bekletin.
Bir kaç gün sonra kötü kokular tamamen gittiğinde kömürü buzdolabından çıkarın. Yada isterseniz çıkarmayın, bırakın buzdolabında kalsın. Seçim sizin. Odun kömürü buzdolabınız için mükkemmel bir koku giderici, ayrıca ucuz ve diğer kimyasal koku gidericiler gibi çevreye zararı da yok.


ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

1. Önerileri yapmadan önce dolabın içini tamamen boşaltıp fişini çekin. Heryerini ılık karbonatlı su ile mutlaka temizleyiniz.

2. Bir külotlu çorabın içine mangal kömürü konulup buzluk kısmının önüne hava alan kısma konulabilir ve içindeki mangal kömürü üç günde bir değiştirilmelidir.

3. Demlikte kalmış çay posalarını kurutup bir kap içinde buzdolabının orta rafına yerleştirebilirsiniz.

4. Buzdolabındaki kokuları gidermek için bir miktar sütü buzdolabına koyun ve bir, iki gün bırakın. Süt, buzdolabınızdaki kötü kokuları toplayacaktır.

5. Buzdolabının alt gözüne limon dilimleri koyup her gün değiştirirseniz de kokuyu azaltabilirsiniz.

Önerileri yaptıktan sonra koku tamamen gitmemektedir. Koku kullanılmayacak kadar ise yetkili sevisinizi çağırıp gövde bedeline değişim isteyebilirsiniz bu durumda dolabınız yarı fiyatına değişebilir.