+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 Son
 1. #1
  meltem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2013
  Mesajlar
  947

  Sponsonlu Bağlantılar
  Natto ve kırmızı maya pirinç özü,natto düzenleyen kan sistemi,kırmızı maya pirinç kan,Nattokinase,natto özü,soya fermantasyon özü,Tsuruno- ko soya fasulyesi, natto soslu ,natto,japanese ürün ,natto kinaz,natto nedir, natto nasıl, nattkinase nedir, natto kinase faydaları, kalp desteği, kalp destek ürünü, kalp destek ürünleri, damar açıcı , damar temizleyici, damar kireçlenmesi,kan temizleyici, clean blood, natto nasıl yapılır, natto starter , natto spores,


  Natto nedir

  Kan Sulandırıcı Besinler. Nattokinase Nedir? Nattokinase, GDO'lu olmayan soya fasülyelerinden fermente edilen benzersiz, güçlü bir sistemik enzimdir. Yaklaşık yirmi yıl önce Dr Hiroyuki Sumi önderliğindeki bir Japon araştırma ekibi, in vitro çalışmalarda, nattokinasenin fibrinolitik aktivitesini bulmuştur. Sonradan bu aktivite bir çok hayvan ve insan çalışmaları ile onaylanmıştır.

  Bir Japon besini olan natto'nun üretimi, soya fasülyesindeki özel bir bakterinin varlığı yüzünden oluşan nattokinase enzimi ile sonuçlanır. Var olan birçok soya ürününde de enzimler olmasına rağmen, sadece natto'nun hazırlanması nattokinase içerir ve enzimin ismini almasına yol açar. Nattokinase natto'dan özütlenir ve besin takviyesi olarak satılır.
  Faydaları Neler?

  Nattokinase, vücudun kan pıhtılaşması ile doğal savaşma becerisini arttırır, ve kan incelticiler arasında, uzun süreli etkisi ve hiç yan etkisi olmaması yüzünden avantajlıdır. Çalışmalar Nattokinase'nin, ACE'yi inhibe ederek tansiyonun düşürülmesinde rol oynadığını göstermiştir.
  Yüksek Tansiyon

  Bir çok klinik çalışma, natto'nun, ACE'yi (anjiyotensine dönüşen enzim) inhibe ederek tansiyonu düşürebildiğini göstermiştir. ACE, kan damarlarını daraltır ve elastikliğini bozar, sonra da hipertansiyona doğru, tansiyonu yükseltir.

  Yüksek tansiyon hastası gönüllülere, 4 birbirini izleyen gün, oral yolla 30 gr. natto ekstresi verildi. 5 gönüllüden 4 tanesinde sistolik tansiyon (büyük) 173.8'den 154.8'e, diastolik tansiyon (küçük) ise, 101.0'dan, 91.2'ye düşmüştü. Bu bilgi büyük tansiyonda %10.9, küçükte ise %9.7 oranında düşüş demekti.

  Çift kör bir çalışmada, hipertansiyon 1. Evre ya da prehipertansiyonlu 86 hasta, 8 hafta boyunca nattokinase kapsülleri aldılar. Sadece plasebo almış gruba oranla, nattokinase grubu; her iki tansiyonda da, 5.55 milimetre cıva azalması ile ortalama kan basıncı düşüklüğü gösterdiler.
  Kan İnceltici

  İnsan vücudu, trombus yapmak için bir çok enzim türü üretir, ama parçalanması ve çözülmesini sağlayan tek bir ana enzim vardır, o da plazmin'dir. Nattokinasenin özellikleri, yakından plazmine benzemektedir.

  Nattokinase, varolan trombusu, trombositlere bağlanan fibrinin çözülmesini sağlar ve kendisi çözünür. Natto, fibrini parçalayabilen, insan vücudunun üretebildiği tek enzim olan plazmin gibi davranır. İnsan yaşlandıkça, plazmin üretimi de azalır, bu da natto takviyelerini ideal kılar. Nattokinase, vücudun kendi üretimi olan plazmin gibi diğer kanı pıhtılaştıran ajanlarından biri olan urokinase üretimini de geliştirir.

  Bir deneyde, Dr. Sumi, gönüllülere 8 gün boyunca nattokinase vermiştir. Daha sonra ise, plazminojen doku etkinleştiricisi (TPA) düzeyleri ölçüldü. Nattokinase kullanıcılarında TPA aktivitesi yükselmişti. TPA, plazmini yükseltir; bu çalışma, fibrinojen çözülmesine ek olarak, nattokinase'nin vücudun kendi fibrinlolitik etkinliğini de arttırdığını göstermişti.

  Nutrition Research dergisinin Mart 2009 sayısında yer alan bir çalışma, nattokinase takviyelerinin sağlıklı gönüllüler ve kardiyovasküler hastalıklarının yüksek risklerini taşıyanlar üzerinde, pıhtılaşma faktörleri konsantrasyonlarını azalttığını rapor etmişti.

  Japonya, Kobe'deki Biotechnology Research Laboratories ve JCR Pharmaceuticals Co daki araştırmacılar, nattokinasenin, fareler üzerinde, karotid arterlerindeki kan pıhtıları çözme becerilerini test ettiler. Nattokinase ile tedavi edilen fareler kan akışlarının %68'ini geri kazandılar, plazmin tedavisinde olan diğer grup tedavi oranı ise, %15.8'di.
  Osteoporoz

  Zengin K2 vitamini içeriği ile nattokinase, osteoporoza yakalanma riskinin yüksek olduğu kişilerde, hastalığın oluşumunu engelleyebilir. Japonya'da, osteoporoz tedavisinde, K2 vitamininin yüksek dozları (günlük 45 mcg.-90 mcg.) kullanılmaktadır. K2 vitamini eksikliği, kalsiyumun, ait olduğu yerde, kemiklerde depolanamamasına sebep olur.

  Bunun yerine, arterler, aort, kas gibi yumuşak dokular, göğüs, böbrekler, veya topuk dikeninde depolanır. Kalsiyumu kemiğe taşıyan proteinin adı, osteokalsin'dir. K2 Vitamini bu kalsiyumu kemik matriksi içinde sertleştirir. K2 vitamini eksikliğinde, kalsiyum kanda kalır ve arter duvarları gibi bir çok istenmeyen yerde depolanmak zorunda kalır. Bu yüzden K2 vitamini, hem kemikler hem de arterler için önemli bir besindir.

  Japon araştırmacılar, K2 vitamininin aynı dozajını (45 mcg) viral hepatitli kadınlarda karaciğer kanserini güvenli bir şekilde önlemek üzere kullandılar. K2 vitamini kullanımı, hepatoma sıklığını kontrol gruptaki K2 vitamini almayanlara göre, %20 oranında azaltmıştı.
  Alzheimer

  Amiloyid fibriller bir çok insan hastalıklarında yaygın olarak yer alırlar. Alzheimer hastalığının da önemli bir unsurudur. Alzheimer'de, beyinde, amiloid fibril plakları oluşur. Beynin çevresinde, kan-beyin bariyeri denen, kandaki zararlı herhangi bir maddenin beyne girişini engelleyen bir bariyer vardır. Araştırmalar, kan-beyin bariyerinde oluşan yaşa bağlı hasarın, fibrin ve başka proteinlerin beyne sızmasına izin verdiğini göstermiştir. Fibrin beyne girer girmez, pıhtı oluşturmak için orada olan herhangi bir beta-amiloid ile birleşir. Bu pıhtılar kan akışını engeller ve enflamasyona neden olur, beyne zarar verir, hafıza kaybına yol açar ve Alzheimer ile ilgili diğer sorunlara zemin hazırlar. Agricultural and Food Chemistry dergisinde yayınlanan bir çalışmanın sonuçlarına göre, Alzheimer hastalığını karakterize eden amiloid plak oluşumununa katkı sağlayan amiloid fibrilleri indirgeyenin enzim olduğu anlaşılmıştır.
  Nattokinase Enzimi Nasıl Üretilir?

  Natto, Bacillus subtilis adlı bakterinin kaynamış soya fasulyesine eklendiği bir fermantasyon süreci ile üretilir. Nattokinase, bakterinin soya fasulyesi üzerinde çalışmasıyla üretilmiş olur. Diğer soya ürünler, de enzimler içermelerine karşın, sadece natto hazırlığı bu spesifik Nattokinase enzimine sahiptir.
  Yan Etkileri Var mı?

  Nattokinase, tavsiye edilen dozlarda alındığı zaman güvenlidir, ancak bir kan inceltici olduğundan, pıhtılaşma karşıtı ilaç tedavisi görenlerin doktora danışmadan kullanmamaları gerekir.  Japon yemeği Natto - Nattokinase - Rutin(P1) Vitamini Yararları


  Natto Nedir?

  Tarihçesi

  Natto yüzlerce yıldır Japon diyetinin önemli bir parçası olmuştur, ama Dr. Hiroyuki Sumi 1980'lerde enzimi adlandırılmıştır.

  Natto için soya fermente edilir. Çok eski zamanlardan beri yenmiş ve yeryüzünde oldukça benzersiz bir Japon yemeğidir. Son derece sağlıklı bir besindir.İnsanlar ya ona aşık olur veya nefret eder.

  Natto meydan

  Natto yerken ilk sorun kokusudur. Bir natto paketi açılır açılmaz kokusu odayı doldurur. Bu keskin kokmuş peynir gibi bir şey, . Bazıları eski çorap (natto hayranları değil elbette) gibi koktuğunu söylüyor.

  Garip bir tadı vardır. Natto ile ilgili ilginç şeylerden biri, herkesin tadı hakkında farklı şeyler almasıdır. Yine de birçok peynir ile karşılaştırın. Bazı insanlar lezzet eklemek için kendi nattolarının içine çeşniler ekleyebilirler.

  Doku natto benzersiz kılan başka bir şeydir. Bu bir fasulye diğerine gitmek için dizilir , yapışkan ve yapışkandır. Hatta stickier olarak kullanılabilir.

  Bu açıklama bu antik Japon gıda için çok iltifat olmayabilir, ama natto sevenler için, kendine has kokusu, tadı ve dokusu harika, keyifli...

  Fonksiyon

  Nattonun önemli bir işlevi kan pıhtılarını önlemek ve mevcut kan pıhtısı boyutunu azaltma yeteneğidir. Natto kan pıhtıları ile savaşmak için vücudun yeteneğini artırır. Çünkü, geleneksel kan sulandırıcı üzerinde önemli bir avantaja sahiptir. Bu, daha az yan etkileri olan uzun bir etkiye sahiptir.

  Potansiyel

  Potansiyel varis, diyabet, kas spazmları ve kronik inflamasyon önlemek ve ortadan kaldırmak için natto yemek gerekir.

  Faydaları

  Bu K2 vitamini yüksek miktarda içerir ve osteoporoz önlemeye yardımcı olabilir, çünkü natto almak da kemikler için yararlıdır. Natto da fibromayalgia ve kronik inflamasyon varis azaltmada umut vermektedir.


  Bu teknik yemek yemek için garip gelebilir, ancak Japonya fermente gıdalarda tek ülke değildir. Yoğurt, peynir, peyniraltı suyu, lahana turşusu fermente tüm besin öğeleri vardır. Natto genellikle küf kültürleri kasten yetiştirildiği mavi peynir gibi peynir ile karşılaştırılır.

  Fermente gıdalar, ya da 'canlı' gıdalar, sağlık yararları için aktif bakteri kültürleri var ve natto bir istisna değildir. Natto severler genellikle her gün natto yerseniz, daha uzun yaşarsınız derler. Yüksek K vitamini miktarları, anti-oksidanlar ve diğer proteinlerle hayvansal olmayan proteinden büyük bir kaynaktır. Bu proteinlerden biri olan Nattokinase, sağlık takviyeleri popüler bir madde var bir kan incelticidir. Diğer birçok sağlık yararları da vardır.

  Fermantasyon işlemi, nattoyu çok sağlıklı kılan budur. Soya Bacillus Subtilis adlandırılan bir bakteri türü ile fermente edilir.

  Nattokinase yararları, kan basıncını düşürerek damar belirtilerini hafiflettiği, kan pıhtılaşması en aza indirilmesi ve vücut fibröz doku eriterek dahil birçok vardır. Nattokinase oldukça saf, fermente edilmiş soya fasulyesinden elde edilir güçlü bir enzimdir. Genellikle bitkisel peynir olarak adlandırılır. Nattokinase şaşırtıcı sonuçlar ile bir halk-tipi ilaç olarak yıllardır Japonya'da kullanılmıştır.Etkileri Natto almaktan çok yararlı etkilerinden biri, deri üzerindeki etkisidir. Cildi genç görünümlü tutar protein ve B2 vitamini yüksek miktarda içerir.

  Hususlar

  Nattokinase hiçbir doğrulanabilir yan etkileri ile uzun yıllar boyunca çeşitli hastalık için bir çare olarak alınmıştır. Açıkçası, nattonun faydaları çoktur. Eğer endişeniz varsa doktorunuza danışın.

  Nattokinase, kan pıhtılaşması olan insanlar için faydalıdır. Aynı zamanda, mide mukozasını korur ve vücut işlem gıda yardımcı olur. Nattokinase da kalp hastalığı düşük oranlarda olduğu düşünülmektedir.

  Natto yaparken eklenen bir bakteri fermantasyon işlemi sağlar. Nattokinase bakteri reaksiyon ve soya fasulyesi tarafından yapılır.

  Takviyeler

  Nattokinase kapsül, katı veya sıvı halde yapılan ve birçok Asya ülkesinde bir besin takviyesi olarak satılır.

  Yan Etkileri

  Nattokinase kanı inceltir. Kanama bozukluğu olan kişiler veya kan inceltici ilaç kullananlar için tavsiye edilmez.

  RUTİN NEDİR?

  Hemoroid ve varise karşı yardımcı Bioflavonoidler bitkilerde çiçek ve yapraklara
  renklerini veren önemli maddelerdir.

  500'den fazla türü olduğu bilinen bioflavonoidlerin en önemlilerinden birisi Rutin'dir. Rutin diğer bioflavonoidler gibi kan damariarının güçlenmesine, damar elastikiyetinin artmasına yardımcıdır. Özellikle toplar (ven) ve kılcal (kapiller) damarları korur. 19401ı yıllardan itibaren "Vitamin P" adıyla yaygın olarak kullanılmaya başlanan bioflavonoidler
  üzerine bu dönemde yapılan çalışmalarda, hipertansiyonlu hastalarda günlük Rutin
  kullanımının kailler damar haşarının azalmasına önemli ölçüde yardımcı olduğu rapor edilmiştir.

  Bioflavonoidler 80'li yılların sonunda tekrar dikkat çekmiş ve pekçok bilimsel çalışmaya konu olmuştur. Rutin özellikle hemoroid, varis, varisin yol açtığı ödemler gibi sorunlara
  yardımcıdır, bacaklardaki damar sorunlarında damar güçlendirici olarak Rutin sağlık faydaları bir çeşitlilik vardır. Bu anti-inflamatuar, anti-viral ve antioksidan özellikleri vardır. Rutin kılcal damarları güçlendirir ve damarlar dışındaki sıvı birikimi olan venöz ödem, önlemeye yardımcı olabilir. Bu zor ekstremitelerde kan dolaşımını kolaylaştırır damarlar üzerinde basınç oluşturur.

  Baharatlı hardal Natto sandviç

  Fermente fasulyeyi zevkle yemek için birçok yol vardır. Bu en sık pirinç, miso çorbası, balık ve turşu ile birlikte kahvaltıda yenir. Natto yemek için en yaygın yolu beyaz pirinç üzerine dökümü ve seçtiğiniz çeşniyi eklemektir. Natto bakkal soğutulmuş veya dondurulmuş paketler halinde gelir. Bu paketler genellikle baharatlı hardal, wasabi, shiso (biraz baharatlı ot) ve soya sosu gibi natto gelirken çeşniler çeşitli gelir.
  Japonya'da Natto yemenin birçok yolu vardır. Çoğu mağazalar, size, natto-maki natto içinde olan suşi rulo bulabilirsiniz. Natto kızarmış pilav, natto salata, natto kullanmak makarna yemekleri ve natto omlet var. Ayrıca fresnels natto sandviçler bulabilirsiniz.

  Molekül Türü

  Nattokinase bir enzimdir. Enzimler katalize , kimyasal tepkimeleri hızlandırmak için protein yapıları vardır. Nattokinase plasmin, kan dolaşım sistemi içinde istenmeyen kan pıhtılaşması çözünür memeli doğal olarak bulunan bir enzim gibi davranır.

  Rutin bir bioflavonoid olan. Bioflavonoids bitkiler, meyveler ve renk için büyük ölçüde sorumlu sebze pigmentlerin bir grubuz. Rutin C vitamini etki bağlar ve güçlendirir

  Kaynak

  Nattokinase Japon gıda natto fermantasyon sırasında soya fasulyesi sadece geliştirir. Herhangi bir başka soya ürünlerde mevcut değildir ve doğal olarak meydana gelmez.

  Rutin bitkileri, meyve ve sebze çeşitli doğal olarak oluşur. Karabuğday en zengin kaynağı oluşur, ama rutinin yanı sıra narenciye ve elma kabuğunda bolca bulunur.

  Sağlık Faydaları

  Nattokinase, plazmin gibi pıhtı oluşturan birlikte trombositleri bağlar fibrin erir. Bu antikoagülan özelliği ,biraz kan dolaşımında artış sağlar. Damar sertleşmesini ve damarların daralması önler, kanı inceltir.  Natto hazırlanışı ,

  Soya fasulyelerini yıkadıktan "sonra 1 (kilo) miktar fasulyeye 3 miktar su ekle 24 saat suda beklet.
  Suyunu süz suyun altında yıka tencereye koy suyunu ekle 8 saat pişir.

  Tencerede suyunu süz düdüklü tencerenin dibine buhar yapması için 2 parmak su koy yeteri kadar .
  Tencerenin içine bir kab konulacak bu kab suya batmayacak .düdüklünün içinde askıda bir kabda olabilir hiç suya değmeyen.
  2 türlüde buharda pişecek su değmeyecek.
  bu şekilde 20 dk piştikten sonra artık yıkanmaz ve kontrol edilir iki parmak arasında eziliyorsa pişmiştir.

  Artık kullanacğımız yayvan kap üzerine örteceğimiz örtü hepsi önceden sterilize edilmiş olmalıdır.
  Fermante için kullanacağımız kaba fasulyelerimizi döküyoruz.

  Burada şimdi önceden elimizde pişmiş nattokinase varsa maya olarak kullanabiliriz.
  Daha önceden pişmiş natto yoksa maya olarak kullanacağımız ürünün adı:Natto- moto
  Dıy natto,starter spores
  Natto moto dan 0.1 gr 1 çay kaşığı yayvan kaba koyduğumuz soya fasulyesinin üzerine ekleyip
  eklediğimiz toz eriyecek şekilde karıştırıyoruz çok ezmeden.
  Eğer maya olarak önceden kalmış natto elimizde varsa natto moto yerine bundan 20 gram yani 2 yemek kaşığı ekliyor yine karıştırıyoruz.


  Mayalama işlemi tamam şimdi yayvan kaptaki soya fasulyemizi yayıp sıcaklığına bakacağız.
  elimizin tersi ile kontrol edeiyoruz yakmayacak şekilde 30 c santigrad =derece 100f fahrenhayt derece
  olacak kadar soğumasını bekliyoruz.
  Streçle üzerini tam kapatıp onun üstünede bezle kapatıp 30 c de fırında 22-24 saat bekletiyoruz.
  fırında fermante işlemi tamamlandıktan sonra bez ve streç çıkarılıp başka bir kapta veya aynı kabında akşamdan sabaha buzdolabında bekletilir sabah kahvaltısında veya başka zaman yenilebilir.
  kalanlar küçük tabaklara konularak drin dondurucuda saklanabilir.  Bu yazıdan alıntı yapmayın.
  Bu yazıyı başka yerde yayınlayacak kişiler kaynak belirtmeli bu sitenin linkini eklemelidir.

 2. #2
  meltem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2013
  Mesajlar
  947
  Benim midem
  bu natto
  yemeğini kaldırmaz
  diyenler için


  aynı yemeğin toz haline getirilmişini deneyebilirler

  Daha fazla inceleme için alttaki linkten inceleyin

  http://turkish.alibaba.com/goods/hea...to-powder.html  natto özü tozu natto enzim
  ürünün kaynağı:: Nattokinase bir enzim elde ve saflaştırılmış natto. Natto bir yapılan gıda fermente
  Aktif madde: Nattokinase
  Tahlil: Toz,
  5000u/g; 10000u/g; 15000u/g; 20000u/g;
  25000u/g; 30000u/g
  Görünüm: Sarı toz, kapsül, tablet..
  Fonksiyonu ve kullanımı: Esas işlevleri trombolitik, kan azaltır, kan yağ vb
  1. Nattokinase etkin kalır için vücut 8-12 saat. Sadece çözünür mevcut kan pıhtıları, ama önler kan pıhtılaşma de ve olabilir değerli tedbir önlenmesinde derin ven trombozu( DVT), ilişkili giderek uzun- mesafe seyahat. Ancak, araştırma onaylamak için henüz thi
  2. ek olarak anti- pıhtılaşma faktörleri, Nattokinase bulunmuştur kan basıncı azaltmak. Bu maddeler içerir inhibe doğal olarak- meydana gelen enzim için kan damarlarının neden olur dar ve tansiyon yükselmeye.
  3. Nattokinase biri çeşitli enzimler ile ilgili dolaşımını. Fibrin, enzim neden kan pıhtılaşması, genellikle göre ayrılmış başka bir enzim, plazmin, yardımcı normal trombosit agregasyonu ve dolaşım. Ama plazmin üretim yaşla birlikte azalır. 4. Nattokinase kolaylaştırarak yardımcı olur kan akışını aynı şekilde plazmin yapar, ve destekler vücudunuzun doğal üretimi plazmin.

  Benim midem bu natto yemeğini kaldırmaz diyenler için aynı yemeğin toz haline getirilmişini deneyebilirler

  Daha fazla inceleme için alttaki linkten inceleyin

  http://turkish.alibaba.com/goods/hea...to-powder.html

+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 Son

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

135<span style="color:#b10202;font-weight:bold;">421kt</span>or2548 Kırmızı alandaki rakam ve harfleri girin

Benzer Konular

 1. Damar hastalığı,Kalp beyin bacak damar tıkanıklığı
  By emelabla in forum Hastalıklar ve Vucut saglıgı
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 06-08-2015, 14:50
 2. 2014 Japon style modası , Japon damatlık modelleri
  By master in forum Damatlıklar ve Takım Elbise Modelleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21-07-2014, 12:43
 3. Kalp krizi,kalp krizi nedir,inme nedir,
  By selin in forum Hastalıklar ve Vucut saglıgı
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25-07-2013, 22:35
 4. Kalp Masajı Nedir Suni Solunum Nasıl Yapılır?.
  By yaseminabla in forum Hastalıklar ve Vucut saglıgı
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 11-01-2013, 12:57

Giriş

Giriş