1. #1
  bilgedede - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Yaş
  62
  Mesajlar
  5.321

  Sponsonlu Bağlantılar
  e devlet şifresi alma, e devlet şifremi unuttum, e devlet indir, e devlet giriş ssk hizmet dökümü, e devlet giriş maaş sorgulama, e devlet öğrenci belgesi, e devlet sms iptali, ssk sorgulamae devlet giriş yap,e devlet şifremi unuttum,e devlet indir,e devlet giriş ssk hizmet dökümü,e devlet giriş maaş sorgulama,e devlet şifresi alma internetten,e--devlet,yeni kimlikle e devlet şifresi alma,


  e-devlet giriş

  https://www.turkiye.gov.tr/

  Herhangi bir sebepten ötürü e-Devlet şifresine ihtiyaç duyuyorsanız nasıl alınır konusunda tek bir şekilde alabilirsiniz. Ancak isterseniz Mobil imza, internet bankacılığı gibi yöntemlerle de e-Devlet’e ulaşabilirsiniz. Eğer sadece T.C. kimlik numarası ve e-Devlet ile şifre almak istiyorsanız bölgenizde ki ana PTT merkezine gitmeniz gerekir. e-Devlet şifresi alımı için birkaç belge imzalamanız yeterli olacaktır. Bunun yanında hizmet bedelini de ödemeniz gerekir.

  E Devlet Şifresi Nasıl Alınır ?
  Herhangi bir PTT veznedarına gittiğinizde ve E-Devlet şifresi talebinde bulunduğunuzda ilk olarak sizden T.C. Nüfus Cüzdanınız ya da daha öncen T.C. vatandaşı olduğunu kanıtlayan bir Mavi Kart istenecektir. Bu iki belgeden biriyle kendi doğrulamanızı sağladıktan sonra size bir kullanım sözleşmesi sunulacaktır. Sözleşmeyi okuyup onaylayabilirsiniz. Ardından da gerekli imzaları attıktan sonra 2 TL işlem ücretini veznedarlığa yatırmalısınız. Sonrasında zarf içerisinde e-Devlet şifresi size verilecektir ve sizin haricinizde kimse şifreye sahip olamayacaktır.

  E Devlet Şifresi Nereden Alınır ?
  Zarfın önceden yırtılmamış olduğuna önem göstermelisiniz. Şifreyi aldıktan ve e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra sizden asil bir şifre belirlemenizi isteyecektir. Belirlediğiniz şifre bundan sonra ki tüm girişleriniz için geçerli olacaktır. Şifrenin kaybolması durumunda tekrar PTT merkezlerinden şifrenizi yenileyebilirsiniz. Hemen hemen aynı işlemler gerçekleşecektir ancak ücret iki katına çıkacaktır.

  e-Devlet şifresi alırken, şifreye dair tüm soruları ilgili veznedara sorabilirsiniz. Bunun yanında zarfta da şifreye dair tüm talimatlar yer alacaktır. Özellikle her noktaya dikkat ederseniz ne uzun vadede ne de kısa vadede hiçbir sorunla karşılaşmazsınız.

  E Devlet Şifresi İnternetten Nasıl Alınır ?
  E devlet şifresi ile hassas bilgilere erişim sağlandığı için internetten e devlet şifresi almak mümkün değildir. Fakat daha önce kişisel bilgilerini girip e devlet şifremi unuttum diye düşünerek mail ve telefon numaranızı yazdı iseniz e devlet şifresini yenileme imkanına sahipsiniz demektir.


  Türkiye’nin online kamu dairesi olan e devlet sisteminde giriş işlemleri tc kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile gerçekleştirilmekte ve bu sayede vatandaşlar güvenli bir biçimde kamu binalarına gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden başvuru, sorgu gibi bilgi işlemlerini zahmetsizce giderebilmektedir. Tüm bunlar internetin bağlı olduğu tüm platformlar üzerinden e devlet girişi yapılarak gerçekleştirilmekte ve bilgilerinizin güvenliği sağlanmaktadır.

  Sistem genel itibariyle e devlet şifresi olarak ptt tarafından vatandaşlara dağıtılan giriş anahtarından ve nüfus cüzdanınızda yazan 11 hane TC kimlik numarasının e devlet kapısına girişi ile oluşmaktadır. Şayet e devlet şifremi unuttum diyorsanız da pratik şekilde herhangi ptt şubesinden e devlet şifresi alma şansına sahipsiniz.

  Kamu kurum ve kuruluşlarının e devlet giriş yöntemi ile vatandaşlara sunulması sayesinde gereksiz zaman kayıpları en aza indirilmiş durumda. Basit bir ssk sorgulama için gerekli olan hizmet dökümünü almak ya da almak istediğiniz ikinci el arabanın geçmişini plakadan araç sorgulama ile yapmak ve ya vergi borcunuzu öğrenmek için sgk, gib ya da emniyete gitmeye gerek kalmadan ister turkiye.gov.tr e-devlet kapısı üzerinden isterseniz de cep telefonunuza indireceğiniz e devlet mobil uygulaması sayesinde onlarca işleminizi rahatlıkla oturduğunuz yerden yapabilirsiniz.

  E Devlet giriş yapmak için gerekli olan şifreye sahipseniz sayfaya girdikten sonra şifreli giriş ya da e imza kısmından bağlanmanız gerekmektedir. Eğer e devlete ilk giriş yapıyorsanız zarftaki edevlete giriş şifresinin değiştirilmesi istenecektir. Bu işlemi hızlı bir şekilde mutlaka yapmalısınız, çünkü güvenlik için e devlet şifresi değiştirme ve yenileme zorunluluğu bulunmaktadır.

  Sizlerde saatlerce sıralarda beklememek ve bilgiye hızlıca ulaşmak için e devlet giriş yap sayfasını kullanabilir ve işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. İsterseniz daha sonra oluşabilecek şifre unutmalarına karşı kişisel bilgilerinizi doldurup bir da postaneye gitmeye gerek kalmadan da edevlet şifresini yenileme yapabilirsiniz.

  E devlet kapısını kullanarak, sigorta sorgulama, kaza bilgilendirme, para cezaları, mahkeme ve dava sorgulama gibi onlarca işlemi adınıza ait tc kimlik no ve e devlet şifresi ile gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemler ve daha fazlası e devlet girişi ile yapmak mümkün.

 2. #2
  bilgedede - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Yaş
  62
  Mesajlar
  5.321

  -e-devlet-sifremi-unuttumjpg

  E devlet şifresini unuttum ve nasıl alabilirim diyorsanız, bunun PTT’ye gitmeden yapılan bir kaç yolu var. Sistem kullanıcılarından büyük ve küçük harfli, ardından da karakterli bir şifre istediği için çoğu zaman şifre unutulmasıyla karşı karşıya kalınabiliyor. Eğer alternatif olarak diğer giriş yöntemlerinde de giriş yapamıyorsanız tek seçenek e-Devlet şifresini sıfırlamak olur. Toplam 7 adımda şifrenizi geri almanız mümkün. İlk adıma ulaşmak içinde e-Devlet, Şifremi Unuttum sayfasına gitmeniz gerekir.

  https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/SifremiUnuttum

  E Devlet Şifresini Unuttum Nasıl Alabilirim ?
  İlk aşamada 4 seçenekten birini seçmelisiniz. Ardından kimliğinizle ilgili bir takım detaylar istenecektir sisten. Bu 2. ve 3. adımları kapsayacaktır. Ardından da çeşitli iletişim bilgilerini girmelisiniz. 5. adım da sistem sizden bir güvenlik kodu isteyecektir, ardından yeni şifrenizi oluşturabileceğiniz panele geçersiniz. Son yani 7. adımda şifrenizi oluşturmuş ve sistemi bitirmiş olursunuz.

  E Devlet Şifremi Unuttum Yenisini Tekrar Nasıl Alırım ?
  Eğer bu adımların her hangi birinde takılıyorsanız ya da bir şekilde gerçekleştiremiyorsanız bir PTT şubesine giderek de işlemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Giderken kimliğinize sahip olmalısınız ve değiştirme işlemi esnasında sizden tekrar ücret alınacaktır. Eğer sisteme internet bankacılığınız ile giriş yapıyorsanız ve internet bankacılığı şifrenizi unuttuysanız bunu banka ile çözmeniz gerekir. e-Devlet üzerinden bir işlem gerçekleştirilemez. Aynı zamanda e-Devlet’e daha önce giriş yaptığınızda, sisteme ait telefon numaranızı onaylamadıysanız da şifrenizi alamazsınız.

  E Devlet Şifresi Nereden Alınır ?
  Sistem birçok devlet kurumuyla çalıştığından ve adınıza tüm işlemlerin yapılmasını sağladığından sıkı güvenlik önlemlerine sahiptir, parola sıfırlamakta bunlardan biridir. Eğer şifrenizden eminseniz ve yine giriş sağlayamıyorsanız, hesabınıza farklı birinin erişim sağladığını düşünüyorsanız Alo 160 ile teknik desteğe sahip olabilirsiniz.
  Konu bilgedede tarafından (09-02-2018 Saat 15:31 ) değiştirilmiştir.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

135<span style="color:#b10202;font-weight:bold;">421kt</span>or2548 Kırmızı alandaki rakam ve harfleri girin

Benzer Konular

 1. E-Devlet (Türkiye),E-DEVLET ŞİFRESİ, E-DEVLET NASIL KULLANILIR.
  By bilgedede in forum Msn-Facebook-Twitter
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 28-10-2017, 15:15
 2. Nufus cüzdanımı kaybettim yenisini nasıl alırım
  By okur in forum Resmi İşlemler Rehberi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 19-11-2015, 16:56
 3. 16 devlet masalı,türkler tarihte kaç devlet kurdu
  By okuryazar in forum Türkiye tarihi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-01-2014, 19:05
 4. Windows 7 Admin Şifresini Kaldırma
  By KAPTAN in forum Bilgisayar Teknolojisi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-02-2013, 20:57
 5. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 29-12-2012, 18:39

Bu Konudaki Etiketler

Giriş

Giriş