Sponsonlu Bağlantılar
Türban Nasıl BağlanırTürban, toplumumuzda çok özel bir yere sahiptir. Müslüman ülkelerin birçoğunda bu değere sahip olan türban, kişilerin dini değerlerini sürdürmesi açısından çok önemlidir. Türban, kadınların sokakta ya da gezmede kapanmasına olanak sağlar.


Bu sayede kadınlar daha rahat bir şekilde gezebilir, ihtiyaçlarını bu sayede daha kolay karşılayabilirler. Türban kültürü, sadece dini bir değerden ibaret değildir. İslâm dini, her zaman ahlâkı ve doğruluğu emreder. Türban, bu açıdan bakıldığı zaman kadınlar için önemli bir gerektir.
Türban takmayanlar takan kişilere saygılı olduğu müddetçe herkes yaşamını rahatça sürdürebilir.
Türban takmak isteyen birçok bayan, türban nasıl bağlanır? sorusunu tam olarak bilmediğinden çekinebilirler. Aslında türbanın bağlanması oldukça rahattır. Türban bağlama, farklı şekillerde olabilmektedir. Bu durumda devreye bayanın zevk ve tercihleri girmektedir. Biz yazımızda temel yöntemlerden birini anlatacağız. Bu yöntem için saçın topuz hale getirilmesi ve üzerine bone takılması gerekir. Bone, hem kabarıklığı engelleyecek, hem de saçın görünen kısmını kapatmaya yarayacaktır. Bone ile saçlar iyice muhafaza edildikten sonra türban takma işlemine başlanabilir. Türban için kullanılan baş örtüsü başı tam ortalayacak şekilde baş üzerine konulur. Üst kısma türbanın kaymaması için bir iğne takılır. Türbanın alt kısmı çene altına gelecek şekilde birleştirilir ve bir iğne de buraya takılır. Baş örtüsünün ön ve arka kısmı yan kısımda birleştirilerek burada da iğnelenmelidir. Bu şekilde türban takma işlemi tamamlanmış olur. Farklı şekillerde de başınızı örtebilir, hatta kimsenin yapmadığı modelleri kendi başınıza yapabilirsiniz.
Türban takarken kullandığınız iğneleri çok dikkatli takmalısınız. Özellikle baş kısmına gelen iğnenin boneye gelmesine dikkat edin. Diğer iğneleri takarken de aynı hassasiyeti göstermeniz gerekir. Türban takarken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birisi de saçınızın görünmemesidir. Bu yüzden boneyi takarken dikkatli olmanızda yarar vardır.