Sponsonlu Bağlantılar
AVİZE SEÇİMİNİN ÖNEMİ

İsim:  villa avize.jpg
Görüntüleme: 62
Büyüklük:  36,1 KB (Kilobyte)

Avize seçimlerinde dekorasyon zevkinize aydınlatacak alanın ve metrekaresine göre seçim yapmak önemlidir.


-villa-avizejpg


Spot aydınlatmalarda ve farklı tasarımların oluşturduğu formlarda avize seçerken uyumu mutlaka göz önünde bulundurun.

-villa-avize2jpg


Bu nedenle ışığın homojen ve gözü yormayacak şekilde olması gerekmektedir.

-villa-avize3jpgAlan çok büyükse iki adet orta boy avize kullanabilirsiniz. Sarkıtlı ve büyük objeleri olan avizeler genelde büyük alanlarda kullanılmalı ve klasik dekorasyonlarda tercih edilmelidir.


İsim:  villa avize4.jpg
Görüntüleme: 80
Büyüklük:  23,4 KB (Kilobyte)

Tavan sınırında ve spotlar genelde küçük alanlarda kullanılıyorsa iyi sonuçlar ortaya çıkar. Avize seçimi yaparken, dekorasyonunuza göre seçim yapmak da önemlidir. Bu nedenle klasik bir tarzınız varsa, klasik ve taşlı camlı sarkıtlar kullanılabilir.


-villa-avize5jpg


Modern tasarımlı bir evde pek çok lambanın bir araya gelmesi ile oluşan tasarım aydınlatmalar kullanılabilir. Son zamanların trendi olan vintage ve retro stil uygulaması olan dekorasyonlarda klasik kristal avizeler ortama çok iyi uyum sağlayabilir.


-villa-avize6jpg


Avize seçimi yaparken, tavan boyunuz yüksek ise sarkıtlı avizeler tavan boyu alçaksa tavana yakın aydınlatmalar kullanmak daha iyi olacaktır.


İsim:  villa avize7.jpg
Görüntüleme: 73
Büyüklük:  54,1 KB (Kilobyte)

Sarkıt avizeler, ortamları daraltır ve tavan boyunu alçaltır bu nedenle tavan yüksekliği ve metrekare önemlidir. Hollerde avize seçimlerinde önemli olan mümkün olduğunca aydınlık ortamlar yaratmaktır.

-villa-avize8jpg

Kapı girişindeki aydınlık, dostlarınız ve sizi karşılarken önemlidir. Bu nedenle camdan yapılmış sarkıtlı avizeler hol ve antrelerde çok şık etkiler yaratır. Cam ışığı yansıttığından prizmalar oluşturacak ve ortama şıklık verecektir.

İsim:  villa avize9.jpg
Görüntüleme: 82
Büyüklük:  34,6 KB (Kilobyte)