1. #1
  KAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  4.731

  Sponsonlu Bağlantılar
  marshall adaları konsolosluğu nerede, marshall adaları vize, marshall adaları nükleer, marshall adaları vatandaşlık, marshall adalarına nasıl gidilir, marshall adaları nereye bağlı, marshall adaları başkenti, Marshall Adaları Cumhuriyeti


  Marshall adaları haritası
  İsim: marshall adaları haritası, marshall adaları konsolosluğu nerede, marshall adaları vize,.gif
Görüntüleme: 33
Büyüklük: 12,0 KB (Kilobyte)
  Marshall Adaları Okyanusya'da Kuzey Pasifik Okyanusu'nda Hawaii ve Papua Yeni Gine arasında bulunan 31 adet yuvarlak ada grubu, 5 ada ve 1152 adet adacıktan oluşan adalar topluluğu. Adanın adı John Marshall'dan gelmektedir. 1946 ve 1958 yılları arasında ABD tarafından adalar civarında tam 67 kez nükleer bomba denemeleri yapılmıştır. 1954 yılında ise ada yakınlarındaki Bikini Mercan Adaları'nda ABD'nin gerçekleştirdiği en mühim ve en zararlısı olan Castle Bravo yani termonükleer hidrojen bombasının denemesini yapılmıştır. Atılan bombanın gücü Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarının yaklaşık 1.000 katı gücündedir.1947 ile 1986 arası A.B.D egemenliğinde kalmıştır.

  Atomic Energy Commission isimli oluşum 1956 yılında Marshall Adalarını "dünyanın açık ara farkla en kirletilmiş yeri(by far the most contaminated place in the world)" olarak damgalamıştır.


  Türkiye - Marshall Adaları İlişkileri
  -marshall-adalari-haritasi-marshall-ajpg
  Marşal Adaları"na Kanberra Büyükelçiliğimiz akreditedir. Marşal Adaları"nın İstanbul"da bir Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır.

  "Türkiye Cumhuriyeti ile Marşal Adaları Cumhuriyeti Arasında Diplomatik İlişkilerin Kurulmasına İlişkin Ortak Açıklama", İstanbul"da düzenlenen Türkiye-Pasifik Adaları Dışişleri Bakanları Toplantısı marjında, dönemin Dışişleri Bakanı Sayın Ali Babacan ve Marşallı karşıtı Tony DeBrum tarafından 9 Nisan 2008 tarihinde imzalanmıştır.

  7-8 Haziran 2014 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen Türkiye-Pasifik'teki Gelişmekte Olan Küçük Ada Devletleri Dışişleri Bakanları Toplantısı"na Marşal Adaları Dışişleri Bakanı olduğu dönemde Tony A. DeBrum katılmıştır. Toplantı marjında, Türkiye-Marşal Adaları Dışişleri Bakanlıkları Arasında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Muhtırası ve Türkiye ile Marşal Adaları Arasında Diplomasi Eğitimi, Bilgi ve Belgelerin Değişimi Konusunda İşbirliği Mutabakat Muhtırası imzalanmıştır.

  23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul"da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesine Marşal Adaları Devlet Başkan Yardımcılığında Bakan Mattlan Zackhras katılmıştır.


  BMarshall Adaları'na Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine
  Marshall Adaları"na seyahat edecek diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Vatandaşlarımızın Marshall Adalarına seyahatlerinden önce güncel ulusal-uluslararası seyahat uyarı ve tavsiyelerini dikkate almalarında yarar bulunmaktadır.


  Marshall Adaları
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: marshall adaları haritası, marshall a,.jpg
Görüntüleme: 52
Büyüklüğü: 42,6 KB (Kilobyte)
ID:	467
  Bu narin ve düz mercan adasının bütün çevresi tropikal sularla kaplı ve neresine giderseniz gidin tuzlu suyun kokusunu duyabilir, rüzgarını hissedebilirsiniz. Binlerce belki daha fazla olan bu mercan ada oluşumları Marshall Adaları Cumhuriyeti"ni oluşturuyor ve ana dil olarak İngilizce ve Marshallese konuşuluyor.

  Denizle nesillerdir iç içe olmalarından ötürü yerliler balıkçılıkta ustalaşmış. Yön bulma konusunda da neredeyse doğuştan yetenekli olduklarını söylemek mümkün. Yerlilerin yüzlerine baktığınızda ülkenin tarihini yansıttığını fark edeceksiniz. Bu Mikronezya Adaları 2000 yıldır çok ziyaret edildi, kolonileştirildi ve İngilizler, Amerikalılar, Ruslar, Japonlar ve Almanlar olmak üzere ilk başlarda misyonerlik amacıyla geldiler. Yerliler ise sessiz arka sokaklarda çiçeklerle çevrili yerleşkelerinde aileleriyle yaşamaya devam ediyorlar.

  Bu pasifik cennetinde, Marshall Adaları hayatının size çok yoğun geldiğini hissederseniz palmiye ağaçlarıyla çevrili güzel bir yoldan Laura"ya gidebilirsiniz. Laura sessiz kumsallarıyla meşhurdur. Bütün gün piknik yapabilir, beyaz kumsallarda rahatlayabilir ya da sığ mercanlarda şnorkelle dolaşabilirsiniz.

  Arno Atoll isimli yer Aşk Okulu olarak bilinirmiş. Çok önceleri genç kadınlar buraya sevişmenin mükemmel yollarını öğrenmek için gelirmiş. Arno Atoll, Longar bölgesinde yer alıyor ve bu bölge derin su balıkçılığı için mükemmel bir nokta olarak ünlenmiş. Eğer böyle bir merakınız varsa, daha iyi bir yer bulamazsınız.

  Talihsiz nükleer geçmişi sağ olsun Bikini bölgesi, ilk barış zamanı atom bombasının patladığı yerlerden biri. Şimdi ise doğa ananın iyileştirici gücü sayesinde bölgenin en kaliteli dalış bölgesi olma özelliğine sahip. Bikini bölgesi köpek balıklarıyla dalış yapmak için ve batık dalışı için harika bir yer.

  Tropikal yerlerde yemeklerin en güzel tarafı taze meyveler olsa gerek. Sıcak havada sizi anında serinletecek buz gibi bir hindistancevizi suyunun yerini hiç bir şey tutamaz. Coconut Crap denilen, karada yaşayan en büyük eklem bacaklı olan, ve bir nevi devasa yengeç görünümlü bu hayvanın oldukça lezzetli olduğu söyleniyor. Aynı zamanda Pandanus meyvesini de denemeden geçmeyin deriz.

  Temmuz ayı, Balıkçılar Günü olarak kutlanıyor ve balıkçılar arası yarışmalar yapılıyor. Eylül ve kasım aylarında 27 derecelerde seyreden havada, herkes yağmurun yağmasını diliyor. Aralık ve ağustos ayları kuru sezon olarak geçiyor. Yolculuğunuzu planlarken bu zamanları göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.  Genel Bilgiler


  Republic of the Marshall Islands
  Marshall Adaları
  Slogan: Jepilpilin ke ejukaan
  Marşı: Forever Marshall Islands
  Başkent
  ve Majuro
  7°7²K 171°4D
  Resmî diller İngilizce, Marshallca, Japonca, Hintçe
  Hükûmet Cumhuriyet
  Başkan Hilda Heine
  İlan etti 21 Ekim 1986
  Su (%) -
  Nüfus
  2005 tahmini 61.963 (205)
  GSYH (SAGP) 2001 tahmini
  Toplam 115 milyon $ (220)
  Kişi başına 1.600 $ (195)
  İGE (-) -
  Hata: Geçersiz İGE değeri · -
  Para birimi Amerikan doları (USD)
  Zaman dilimi (UTC+12)
  Telefon kodu 692
  Internet TLD .mh


  - - - Updated - - -

  Marshall Adaları; kumsalları ve doğasıyla turistlerin sıkça ziyaret ettiği küçük bir ada ülkesidir.
  Ülkenin başkenti, 64 tane adanın üzerinde inşa edilmiş Majuro"dur.

  Marshall dili, İngilizce ve Japonca olmak üzere üç adet resmi dil vardır.

  Para birimi olarak ABD doları kullanılmaktadır.

  Yerel saat Türkiye saatine göre 10 saat daha ileridir.

  Marshall Adaları vize isteyen ülkeler arasındadır, gitmeden önce vize başvurunuzu yapmış ve Marshall Adaları"na vize almış olmanız gerekmektedir.

  Lokasyon / Konum
  Pasifik Okyanusu"nun kuzeyinde, Avusturalya"nın güneydoğusunda ve Hawaii ile Papua Yeni Gine"nin ortasında yer alır.

  En Çok Ziyaret Alan Şehirleri
  Majuro, Kwajalein

  İklim / Hava Durumu
  Hava sıcak ve nemlidir. Mayıs-Kasım arası yağışlı mevsimdir.

  Ne Zaman Gidilir
  Her mevsim gidilebilir. Yağışlar tatilinize engel olmayacaktır.

  Ülke Mutfağı / Ne Yenir Ne İçilir
  Çok zengin bir yemek kültürleri yoktur. Temel besinleri balık ve pirinçtir. Hindistan cevizi hem yemeklerin ana malzemesi olarak hem de baharat olarak çokça kullanılmaktadır.
  Konu KAPTAN tarafından (22-12-2017 Saat 18:26 ) değiştirilmiştir.
  Paylaşım aleminin tüm çabası sizin memuniyetiniz için olacaktır.

  Bu sitenin sahibleri burada paylaşım için bulunanlardır.

  Burada bulundugunuz ve paylaşım alemini yaşattıgınız için sizi tebrik ederiz.Hızlı Cevap Hızlı Cevap

135<span style="color:#b10202;font-weight:bold;">421kt</span>or2548 Kırmızı alandaki rakam ve harfleri girin

Benzer Konular

 1. Londra gidecekler için Seyahat Rehberi
  By master in forum Yurt Dışı Seyahat rehberi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25-09-2017, 10:33
 2. Palermo seyahat rehberi.
  By KAPTAN in forum Kıtalar ve Ülkeler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-04-2016, 17:33
 3. Seyahat için rusça rehberi
  By okur in forum Kıtalar ve Ülkeler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 25-06-2014, 19:29
 4. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 12-03-2013, 12:29
 5. Yurt Dışına Seyahat Edeceklere Konsolosluk Rehberi
  By KAPTAN in forum Yurt Dışı Seyahat rehberi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-01-2013, 18:52

Bu Konudaki Etiketler

Giriş

Giriş