Sponsonlu Bağlantılar
rüyasinda çiplak,çiplak, rüyasinda kendini çiplak, rüyasinda çiplak kadin görmek, rüyasinda çiplak erkek görmek, rüyada anadan dogma çiplak oldugunu görmek, rüyada avret yerlerinin açikta oldugunu görmek, rüyada çiplak görmek, rüyada çiplak görmek ne anlama gelir, rüyada çiplak görmek neye isarettir, rüyada çiplak görmenin anlami nedir, rüyada çiplak görmenin manasi nedir, rüyada çiplak oldugunu görmek, rüyada çirilçiplak oldugunu görmek, rüyada disarida çiplak oldugunu görmek, rüyada kendisini çiplak görmek, rüyada kocasinin yaninda anadan dogma çiplak oldugunu görmek, rüyada kocasinin yaninda çiplak oldugunu görmek, rüyada kocasinin yaninda çirilçiplak oldugunu görmek, rüyada siyah bir elbisede soyunup çiplak kaldigini görmek

Rüyada Çiplak Görmek

Eklenti 48167
Rüyada görülen çiplaklik, çesitli sekillerde yorumlanmistir. Bu rüya, görenin durumuna göre de yorum ve tabir kazanmaktadir.

Ibadet ehli, dindar olan bir kimse, rüyasinda kendisini anadan dogma çiplak olarak görse, bu rüyasi onun dindarligina ve hayir ehli, hayirsever biri olduguna isaret eder.

Keder ve üzüntülü olan bir kimse rüyada çiplak olarak görülse, bu onun, üzüntü ve kederden kurtulacagina isarettir.

Bir kadin, rüyasinda kocasinin yaninda çirilçiplak soyunmus oldugunu görse, hayra ve iyiye yorumlanmaz. Bu rüyasi, onun, esinden ayrilacagina isaret olarak tabir olunur.

Cabir-i Magribi’nin yorumu:

Bir kadin, rüyasinda kendisinin avret yerleri de dahil anadan dogma çirilçiplakmis oldugunu görse, bu rüyasi, onun, halk (insanlar) arasinda rezil ve rüsva olacagina, mihnet ve mesakkat çekecegine ve kedere düsecegine isarettir seklinde yorumlanmistir. Ancak rüyayi gören kadin, eger iyiligi ve düzgün hali ile bilinen ve taninan biri ise, o zaman bu rüyasi iyiye ve hayra yorumlanir. Kendisinin affina isarettir denmistir.

Bir kimse, rüyasinda edep yerleri de dahil olmak üzere kendisini çiplak görse, bu onun, mihnet (çile) çekecegine ve rezil-ü rüsva olacagina isarettir.

Kirmani’nin yorumu:

Bir kimse, rüyasinda bir is için soyunup çiplak oldugunu görse, eger bu isi dini bir mesele için ise (mesela gusül abdesti almak gibi), bu rüyasi, hayra ve iyiye yorumlanir. Eger bu isi dünyaya ait bir is ise (mesela zina gibi günah olan bir ise dayaniyorsa), bu rüyasi onun (rüya sahibinin) dünya menfaati elde edecegine isarettir, fakat ahiret bakimindan zarar edecegine isaret olarak yorumlanir. Rüyasinda kendisinin çirilçiplak oldugunu, üzerinde hiçbir seyi bulunmadigini, ancak insanlarin kendisine hiç bakmadiklarini ve kendisinin de bu durumunun hiç farkinda olmadigini gören kisi, eger hasta ise, hastaligindan sifa bulup iyilesir, gam ve kederi, sikintisi varsa, bunlardan kurtulup selamete erer, eger borcu varsa, borcunu ödemek nasip olur ve borcundan kurtulur seklinde yorumlanir. Fakat bu rüyayi gören kisi, eger zengin ise onun için bu rüya iyi sayilmaz. Zengin, malini kaybeder, ya da evini satar, baska bir yoruma göre, esinden ayrilir seklinde yorumlanir. Bazi yorumculara göre ise, bu rüya kisinin tövbe edecegine isaret eder, ya da dünyadan ve dünyaliklardan kendisini uzak tutup kendisini ahiret islerine verir seklinde yorumlanir. Bazi yorumculara göre ise, malindan zarar edecegine veya aleyhinde dedikodu edilecegine isaret eder seklinde tabir olunur.

Kisinin, rüyada avret mahallinin (mahrem yerlerinin) açik oldugunu, baskalarinin bakmadigini ve kendisinin de bu durumdan utanmadigini görmesi, iyiye yorumlanir. Rüya sahibi kisinin, bütün dert ve kederlerinden kurtulacagina, eger hastaligi varsa, ondan da sifa bulup kurtulacagina isaret eder seklinde tabir olunur.
Bir kimse, rüyasinda kendisini çiplak olarak gördügü halde etrafindaki insanlardan örtünmek için hiçbir sey istemedigini ve onlardan utanmadigini da görse, bu onun hacca (haciliga) gidecegine isaret olarak yorumlanir. Salih (dindar) bir kimse, rüyasinda üzerindeki elbiselerini çikarip çiplak kaldigini görse, bu rüyasi onun için hayir ve menfaat görecegine ve sikintidan, üzüntüden kurtulup selamete erecegine isarettir. Ayni rüyayi dindar olmayan, günahlardan sakinip kendisini korumayan bir kimse görse, bu onun için iyiye ve hayra isaret degildir. Kötülüklerin içinde olan bu adam için bu rüyasi, üzüntü ve kedere düsecegine ve halk arasinda rezil-ü rüsva olacagina ve sakladigi sirlarinin ortaya çikacagina isaret olarak yorumlanir. Genç olsun, ihtiyar olsun herhangi bir kadinin rüyasinda kendisini çiplak bir durumda görmesi, rüya yorumculari olan ünlü tabircilere göre iyiye ve hayra yorumlanmamistir. Bazi yoruma göre: Rüyasinda kendisini çiplak görmek, yeni bir elbiseye kavusacagina, yani rüyayi gören kisinin yeni bir elbise giyecegine isaret eder seklinde tabir olunur. Bir kadinin rüyada siyah bir elbiseden soyunup çiplak kaldigini görmesi, karanliktan kurtulup aydinliga, mutsuzluktan mutluluga erecegine isaret olarak tabir olunur.

Rüyada görülen çiplaklik, iç yüzün selâmetine ve iyi haline isâret eder.

Rüyada kendi elbiselerini çikararak, çiplak hale geldigini görmek, rüya sahibinin itibarinin artacagina, içyüzün selâmetine isâret eder.

Bazen de rüyada ayip yerleri görünerek bundan utanan kimse için çiplaklik, insana pismanlik verecek seye isâret eder.

Ibadet ehli olan kisilerin rüyada çiplak olarak görülmeleri, onlarin dindarligina, amellerinin güzelligine ve çok hayiryapmalarina isârettir.

Hasta olan kimsenin rüyasinda, sari renkli bir elbisesini çikardigini görmesi, o kimsenin hastaliktan sifâ bulmasina ve hastaliktan kurtulmasina isârettir.

Hasta olan kimsenin rüyasinda, kirmizi ve siyah renkli bir elbisesini çikardigini görmesi de, o kimsenin hastaliktan sifâ bulmasina ve hastaliktan kurtulmasina isâret eder.

Üzüntülü ve sikintili bir kimsenin rüyada çiplak görülmesi, o kimsenin üzüntü ve kederinden kurtulmasina; ferah ve sevince isârettir.

Töhmet altinda bulunan bir kimsenin rüyada çiplak görülmesi, töhmetten kurtulmaya isâret eder.

Devlet hizmetinde bulunan bir kimsenin rüyasinda, halkin, kendisinin avret mahalline baktiklarini görmesi, o kimsenin rütbe ve makamindan ayrilmasina veya vazifesinden azledilmesine isârettir.

Rüyada çiplak oldugunu fakat avret yeri örtülü oldugunu görmek, af ve magfirete mahzar olmaya isâret eder.

Rüyada çiplak oldugunu, insanlardan da utandigini ve kendisini örtecek bir sey aradigini; ancak kendisini örtecek bir sey bulamadigini görmek, rüya sahibinin zarara ugrayacagina ve fakirlesecegine isârettir.

Ölmüs bir kimsenin rüyada çiplak fakat yalniz avret mahalli örtülü oldugu halde görülmesi, o ölü kimsenin dünyadan sevapsiz

gittigi halde cennetin nimetleriyle nîmetlenecegine isârettir.

Rüyada gusül abdesti almak için soyundugunu görmek, hayra ve ibadete isâret eder.

Bir kadinin rüyada çiplak oldugunu ve avret yerinin açik oldugunu görmesi, bütün insanlar içinde rüsvay ve rezil olmasina, mihnet ve kedere isâret eder.

Evli bir kadinin rüyasinda kendisini çiplak halde görmesi, bosanmasina veya baska bir musibete duçar olmasina isâret eder.

Bir kadinin rüyada üzerindeki siyah elbisesini çikartip çiplak kaldigini görmesi, sevinç ve aydinliga ve feraha kavusmasina isâret eder.

Bir erkegin rüyada üzerindeki siyah elbisesini çikartip çiplak kaldigini görmesi, hacca gitmesine isâret eder.

Rüyada bir mecliste çiplak oldugunu görmek, rüya sahibinin rezil ve rüsvay olmasina isârettir.

Rüyada bir mescitte soyundugunu görmek, günâhlarindan kurtulmaya ve tövbe etmeye isârettir.

Bazen rüyada soyunmak, yeni elbise giymeye isâret eder.