+ Cevap Ver
Sayfa 1/8 123 ... Son
 1. #1
  meltem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2013
  Mesajlar
  947

  Sponsonlu Bağlantılar
  ‘En iyi saç ekim merkezi hangisidir , en iyi saç ekim doktoru kimdir veya en uygun fiyata nerede saç ektirebilirim?.
  Saç Ekimi

  Saç dökülme problemlerinizden dolayı kendinizi rahatsız hissediyorsanız ilk başvuracağınız kişi estetik ameliyatlar konusunda uzmanlaşmış “estetik ve plastik cerrahi uzmanı” olmalıdır.

  Kimler saç ektirebilir?

  Ciddi kronik rahatsızlığı (Kalp damar, böbrek hastalıkları, kontrolsüz diyabet, hemofili gibi kanama, pıhtılaşma bozuklukları…) olmayan, saç alınacak sahada ekim için yeterli saçı bulunan, ekim yapılacak sahada herhangi bir deri rahatsızlığı bulunmayan erişkinler saç ektirebilir.

  Bu konuda ilk başvuracağınız tabi ki estetik ameliyatlar konusunda uzmanlaşmış “estetik ve plastik cerrahi uzmanı” olmalıdır. Çünkü bu ünvana sahip doktorlar, 6 yıllık tıp eğitiminden sonra 6 yıl daha estetik cerrahi uzmanlık eğitimini alırlar. Bu eğitim sürecinde birçok estetik ameliyata katılmış ve yapmışlardır. Dolayısıyla konusunda uzmanlaşmış iyi bir doktor seçimi önkoşul olmalıdır. Sağlık Bakanlığı ve Danıştay tarafından yapılan düzenlemeler gereği Türkiye’de saç ekimini sadece Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanları cerrahi birimlerde yapabilir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı dışında saç ekimi yapılması yasal değildir

  Saç ekimi nerede yaptırılmalıdır?

  Saç ekimi hastanelerin küçük cerrahi girişim yapılan odalarında plastik cerrahi uzmanı ve ekibi tarafından steril şartlar altında gerçekleştirilmelidir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlem sırasında hasta televizyon seyredebilir. Saç ekimi etapları arasında yemek ve ihtiyaç molası verilebilir.

  Saç ekimi cerrahi bir işlem olup,hastane ve cerrahi tıp merkezlerinde ameliyathane ortamında plastik cerrahi ekibi tarafından yapılması kanuni bir mecburiyettir.

  Sonuçlar ne zaman alınır?

  Saç ekiminden sonra 2-6 hafta içinde ekilen saçların büyük kısmı dökülür. Ancak saç kökleri deri altında kalır. Ekimden yaklaşık 10 hafta sonra mevcut saç köklerinden yeni saçlar uzamaya başlar. Nadiren ekilen saç greftlerindeki saçlar dökülmeden uzamaya devam eder.

  Saç ekiminden 8-12 ay sonra saç ekimin sonucunu değerlendirmek için en uygun zamandır. Saçların ilk çıkmaya başladığı zamandan bu tarihe kadar saçlar giderek kalınlaşır ve ensedeki saçların kalınlığına yaklaşır.

  Ne zaman yapılmalıdır?

  Saç dökülmesi genellikle kişilerde estetik kaygıya yol açar ve kişi kendini saç dökülme probleminden dolayı oldukça rahatsız hissedebilir. Saç ekimi konusunda kişi beklentilerini öncelikle iyi saptarsa sonuçlar daha umut verici olabilir.Saç ekiminden sonra hiçbir zaman anneden doğma gibi sık saçlar elde edilemez. Kişi bunu bilirse beklentileri daha gerçekçi olur ve saç ekimi sonrasında hayal kırıklığına uğramaz.

  Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerde tüm saçlarım dökülsün ondan sonra saç ekimi işlemine başvururum gibi yanlış bir düşünce oluşabilir. Çünkü saç ekimi kişinin başındaki saçların gene kişinin saç ekimi ihtiyacı olan bölgelere saç naklidir. Tüm saçlar döküldükten sonra nakil yapılabilecek saç bulunamaz. Bu nedenle saç dökülmeniz başladıktan sonra doktora başvurmanız gereklidir.

  Başarı oranları nedir?

  Saç ekimi lokal anestezi altında yapılan basit bir operasyon gibi görünse de Estetik ve Plastik Cerrah ve işinin ehli ekiplerce yapılmalıdır.Saç ekiminde kök kaybı uygulanacak tekniğe göre değişmektedir.FUT ile yapılan ekimlerde saç kaybı ortalama %15, FUE de ise %20 dir.Bunun dışında oluşabilecek kayıplar doktorun ve ekibin uygulama hatasından veya hastanın saç ekiminden sonra ekim bölgesini iyi koruyamamasından doğar.

  Saç ekimi işinin uzmanı olan deneyimli kişiler tarafından yapılırsa sonuç hastayı memnun edecektir.Saç ekimiyle ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış bölgeden alındığı için saçlar ömür boyu dökülmez. Ömür boyu taşıyacağınız saçlarınızı işinin ehli kişilere emanet ediniz.

  Kadınlar saç ektirebilir mi?

  Bayanlarda görülen saç dökülmesi problemi, erkeklerde görülenden farklıdır. Bayanlarda testosteron hormonu seviyesi, yaradılış olarak erkeklerdekinden oldukça azdır.

  Bu nedenle bayanlarda saç kaybı sorunu çok farklı sebeplere dayanmaktadır. Bu sebeple doktor, hasta ile birlikte öncelikle bu sorunun sebebini araştırır. Yapılan incelemeler sonucu doktor, kişiyi operasyona uygun bulursa, bayanlarda da erkeklerdeki gibi aynı bölge (iki kulağın arasında ve ensenin üstünde kalan bölge) donör bölge olarak kullanılır ve aynı teknikle tek tek alınan saç kökleri açıklık olan bölgeye aynı şekilde tek tek yerleştirilir.

  Eğer dökülme sorunu olmayan bölgelerdeki saçlarda zayıflık tespit edilirse, operasyon sonrası saç güçlendirme tedavileri uygulanabilir.

  Saç ekiminden sonra nelere dikkat edilmelidir?

  Yeni nakledilmiş kökler oldukça hassastır. Özellikle yeni köklerin sorunsuz uyum sağlaması için saç ekimi yaptıran kişilerin, operasyondan sonra ilk 2 gün suyla temastan ve kozmetik ürünlerinin kullanımından kesinlikle kaçınması şarttır. Saç ekimi yapıldıktan sonra 3.gün, ekim yaptırılan merkezde hastaya ilk yıkama yapılır ve devam eden günlerde nasıl yıkama yapacağı uygulamalı olarak gösterilir.

  Saç nakli yapılan bölgelerde açılmış olan deliklerden ince kan sızıntıları olur ve bunlar pıhtılaşarak, saç derisinde kabuklanma şeklinde görülür. Bu kabuklanmaların kaldırılması veya bu kabuklanmalarla oynanması, yeni ekilen ve uyum sürecinde olan köklerin zarar görmesine, dahası yerinden çıkmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple kabuklanmalara kesinlikle müdahale edilmez.

  Operasyon sonrası ilk günlerde mümkün olduğunca buzla kompress yapılması tavsiye edilir. Böylece operasyon sonrası oluşabilecek şişliklerin önüne geçilmiş olur.

  Saç ekimi yaptıran kişilerin 1 ay süresince havuza, denize, solaryuma ve saunaya girmeleri ve spor yapmaları yasaktır.

  Yaz aylarında ekim yaptıranlar için, güneş ışığı ve sıcaktan korunmak amaçlı şapka kullanılabilir.

  Ekimden sonra bir hafta boyunca hastanın sırt üstü yatması ve ekim yapılan bölgeyi mümkün olduğunca yastığa değdirmemesi tavsiye edilir.

  Saç ekimi operasyonundan itibaren 5 gün süreyle, doktorun önereceği antibiyotikler ve ağrı kesiciler kullanılmalıdır.

  SAÇ EKİMİ YÖNTEMLERİ NELERDİR?

  Günümüzde en sık FUT (Follicular unite transplantation), FUE (Follicular unite extraction) teknikleri ile saç ekimi yapılmaktadır. Bazı hastalarda her iki teknik bir arada kullanılabilir. FUT tekniğinde ense üzerindeki sağlıklı saç bölgesinden saçlı deride gerginlik yaratmayacak ölçüde iğ şeklinde bir deri parçası saç köklerinin açısına dikkat edilerek çıkartılır. Daha sonra bu deri parçası mikroskop altında 1,2 ya da 3,4 saç kökü içeren saç greftlerine ayrılır. Derinin alındığı saha cerrahi dikiş ile onarılır. Bu bölgede saçlar ile kapatılabilecek ince çizgi şeklinde bir iz oluşur. FUE yöntemi FUT yönteminden daha sonra geliştirilen saç greftlerinin özel bir alet tarafından tek tek alındığı daha konforlu bir yöntemdir. Bu yöntem ile saçların alındığı sahada iz kalmaz, kulak üzerindeki saçlı deriden de greft almak mümkün olur. Ayrıca birkaç seans FUT yöntemi yaptırmış ve tekrar FUT yöntemi uygulanamayacak hastalara da FUE yöntemi ile saç ekimi yapılabilir.

  Her iki yöntemde de alınan saç greftleri içerdikleri saç köküne göre gruplara ayrılarak ekime hazırlanır. Saç ekimi yapılacak sahada ön saç çizgisi belirlenir. Bölgedeki mevcut kılların yönüne dikkat edilerek küçük delikler açılır. Bu işlem sırasında alanda mevcut olan saç köklerine zarar verilmez ve bölgedeki saç yoğunluğuna dikkat edilerek delikler açılır. Saç greftlerinin 1,2 kök içerenleri tercihen ön saç çizgisini oluşturmak üzere kullanılır. Daha fazla saç kökü içeren greftler tepe bölgesinde oluşturulan saç helezonundaki saç sıklığını arttırmak için kullanılır. Ekim sonrası bölgenin temizliği yapılır.

  FUE TEKNİĞİ NEDİR?

  Gelişen Teknoloji ile saç ekiminde kullanılan teknoljide Fue saç ekimi yöntemi ile tam anlamı ile zirve yapmıştır. Kelime anlamı olarak kıl kökünün alım şeklini tarif etmektedir.Kıl kökünü FUT saç ekiminde olduğu gibi blok halinde değil tek tek alındığını tanımlamaktadır.

  Her iki yöntemde de alınan saç greftleri içerdikleri saç köküne göre gruplara ayrılarak ekime hazırlanır. Saç ekimi yapılacak sahada ön saç çizgisi belirlenir. Bölgedeki mevcut kılların yönüne dikkat edilerek küçük delikler açılır. Bu işlem sırasında alanda mevcut olan saç köklerine zarar verilmez ve bölgedeki saç yoğunluğuna dikkat edilerek delikler açılır. Saç greftlerinin 1,2 kök içerenleri tercihen ön saç çizgisini oluşturmak üzere kullanılır. Daha fazla saç kökü içeren greftler tepe bölgesinde oluşturulan saç helezonundaki saç sıklığını arttırmak için kullanılır. Ekim sonrası bölgenin temizliği yapılır.

  Saç dökülmesi toplumda hem erkek hem de kadınları etkileyen, kişinin sosyal yaşantısında olumsuz etkileri olan yaygın bir sağlık sorunudur. Saç dökülmesinin birçok nedenleri vardır. En sık gördüğümüz saç dökülme tipi erkek tipi saç dökülmesi olarak da bilinen genetik yatkınlığın etken olduğu “androjenik alopesi” dir. Bu tip saç dökülmesi genellikle alının iki yanında arkaya doğru saç dökülmesi ile başlar. Daha sonra ön saç çizgisi bozulur. Bu durum kişinin sabah aynada saçını düzeltmek için daha çok vakit harcamasına neden olur. Bazen tepedeki saçlarda dökülme de tabloya kısa bir süre sonra eklenir. Kadınlarda da benzer şekilde başlayan saç dökülmesi genellikle ön saç çizgisinde bozulmaya neden olmaz. Ön saç çizgisinden tepe bölgesine kadar genel bir seyrelme ile kendini gösterir. Saç kaybı ne kadar erken başlarsa, kellik gelişmesi de o kadar hızlı olur. Kullanılan çeşitli şampuan, krem, ampul tarzındaki medikal tedaviler ile saç dökülmesi durdurabilir.

  Saç ekiminde “minimal invaziv”(çok az hasar yapan) yöntem FUE saç ekimidir ve eski yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar az doku hasarı ve buna bağlı iş gücü kaybına sebep olmamaktadır. FUE saç ekimi yöntemi diğer saç ekimi teknikleri gibi bir ameliyat değildir ve ameliyata bağlı ağrı, yara,enfeksiyon,kanama,yara açılması,yara izi gibi genel ameliyat risklerini taşımaz. FUE saç ekiminde alınan greft standart ve tek tip olduğu için ekilecek alanda cildi kesmeden ve kıla istenilen açı verilerek ekim yapılabilmektedir fue saç ekimi tarzı da saça doğala en yakın görünümü kazandırmaktadır. Saç ekimi uzmanlarına göre FUE saç ekiminin FUT saç ekimiminden en önemli farklarından biri de saç ekimi açısının saç ekimi uzmanının elinde olmasıdır.

  Fakat tedavi bırakıldığında saç dökülmesi devam eder. Kalıcı ve etkin çözüm uygun hastalarda saç ekimi uygulamasıdır.

  HANGİ YÖNTEM? FUT MU? FUE Mİ?

  Her hastaya en uygun yöntem mutlaka FUE’dir yada FUT’tur düşüncesi son derece yanlıştır. Her hasta FUE için uygun olmayacağı gibi bazı hastalara da FUT uygulanamaz. Hasta için doğru yöntem seçildiği takdirde, her iki yöntemde de (FUE ve FUT) başarı şansı aynı derecede çok yüksektir.

  Her ikisinde de aynı şekilde doğal ve sık bir sonuç elde etmek hemen her durumda mümkündür. İyi bir plastik cerrah FUT yönteminde şeridi aldıktan sonraki dikişlerde hemen hiç iz bırakmaz.

  Saç ekiminde deneyimli bir doktor ve ekibi heriki yöntemi de aynı derecede başarılı şekilde uygulayabilir. Hatta bazı özel durumlarda FUT ve FUE yöntemlerini kombine ederek en iyi sonucu almak mümkün olur.

  Bazı insanlar reklam tarzındaki yanlış veya eksik bilgilerden etkilenerek yöntemi kendileri seçmek eğilimindedir ki bazen bu son derece yanlış bir seçim olup hatalı sonuçlara yol açabilir.

  Heriki yöntemin de uygun olduğu durumlarda tabii ki hastanın tercihi dikkate alınır, ancak FUE veya FUT yöntemi seçiminde son karar deneyimli uzman doktora bırakılmalıdır.

  Saç ekimi düşünen bir kişinin mutlaka bu konuda uzman bir doktorla çalışması gereklidir. Uluslararası saç restorasyonu cerrahisi dernekleri ISHRS ve ESHRS (*) üye doktorları modern yöntemlerle saç ekimi ve en iyi sonuçların elde edilmesi için sürekli bilgilendirmektedir.

  SAÇ EKİMİ SONRASI BAKIM NASIL OLMALIDIR?

  Fue yöntemi ile yapılan ekim sonrası ilk gece ve sonrasında ağrı olmaz. Ağır ve stresli durumlardan, spor yapmaktan kaçının.

  Uyku pozisyonlarından sac ekim bölgesi etkilenmemektedir, istediğiniz pozisyonda uyuyabilirsiniz.

  Ensenizde herhangi bir damar veya sinir kesilmediği için kalıcı iz, uyuşukluk yada gerginlik olması beklenmez.

  Saç ekiminden 48 saat sonra ekim yapılan bölge dahil saçlar yıkanabilir. Saçın yıkanabilmesi için önce bakım losyonu uygulanması gerekir, ardından sac ekimine özel şampuanla yıkanır.

  Özellikle ilk 3 gün ekim yapılan bölgeye darbe gelmemelidir, daha sonraki dönemlerde de aynı özen gösterilmelidir.

  İlk 15 gün dışarı çıkarken güneşten koruyucu şapka kullanılmalıdır, havuza ve denize başınızı sokmayacak şekilde girmeniz önerilir.

  SIK SORULAN SORULAR

  Soru: Neden Saç dökülür? Genetik midir? Yoksa biz insanların saç dökülmesine bir etkisi var mıdır?

  Cevap: Genellikle erkeklerde görülür.Saç dökülmesindeki en önemli etken genetiktir.Dökülmeyi tetikleyen diğer etkenler:Stres,depresyon,sebarik deri hastalığı,saç kıran.

  Soru: Kimlere uygulanabilir?Uygulanabilmesi için istenen kriterler nelerdir?

  Cevap: Herkese uygulanamaz.Genellikle erkeklere uygulanabilir.Çünkü kadınlarda çok fazla kellik oluşmaz,bunun yerine seyrelme olur.

  Soru: Kimlere yapılabilir?

  Cevap: Saç ekilebilmesi için kişinin kulağının arkasındaki saç olması gerekir.Yaş sınırlaması yoktur.

  Soru: Kimlere ekilemez?

  Cevap: Öncelikli olarak saçı olmayanlara ekilemez.Ağır kalp hastalarına,ağır böbrek yetmezliği hastalarına,ileri derecede tansiyon hastalarına,tedavisi kolay yapılamayan şeker hastalarına.

  Soru: Kafanın arka kısmında saç varsa,fakat üst kısmında yoksa nasıl bir saç ekim yöntemi uygulanabilir?

  Cevap: 2000′li yıllardan önce fute yöntemi uygulanıyordu.Bu yöntemde;Kafanın arka kısmında iki kulak arasında kalan bölge elips olarak çizilip uyuşturulur. Bu bölgedeki deri saçları ile birlikte alınır ve laboratuavarda ilaçlanır ve bunlar tek tek kökleri ile birlikte ayıklanır ve sonrada saçın dökülen bölgesine ekilir. Burada alınan saçların sayısı 1000 ile 1500 arasında olduğundan saç ekiminde yetmiyordu. Son yıllarda fue yöntemi denilen bir yöntem geliştirildi. Burada ise yine iki kulak arasında kalan bölge local olarak uyuşturuluyor. Uyuşturulduktan sonrada bu bölgede kalan saçlar tek tek kökleri ile birlikte alınıyor ve kel olan bölgelere ekiliyor.

  Soru: Bu yöntem ne kadar zaman alıyor?

  Cevap: Alınacak saç kökünün ki buna folükül denir. Bu folüküllerin sayısı ile orantılıdır.Süre olarak minimum 2-3 saat,maksimum 7-8 saat sürebiliyor.Yani ekilecek bölgenin miktarına göre değişiyor.

  Soru: Saç ekimi kişinin kendisinden değilde bir başka kişiden saç alınarak yapılabilirmi?

  Cevap: Şu anda Türkiye de başka bir kişiden saç nakline geçilmiş değildir. Fakat bugün Türkiye de nasıl bir insandan başka bir insana kalp nakli,böbrek nakli,karaciğer nakli yapılıyorsa mutlaka saç folükülü naklide yapılacaktır ve buda bunlar içinde en kolayı olacaktır. Sonuçta saçta bir organdır ve gelecekte mutlaka yapılacaktır.

  Soru: Vücudun herhangi bir yerinden folükül alınarak saç ekimi yapılabilir mi?

  Cevap: Göğüsten,sırttan,koldan ve bacaklardan alınan kıllarda ekilebilir. Fakat bununda şöyle bir sakıncası var;kafamızdaki kıl ile vücudun diğer bölgesindeki kılların dayanıklılığı farklı olduğundan pek önerilmiyor. Ama vücudun başka bir yerinden saç ekimi mümkündür.

  Soru: Saç ekimi sonucunda belli bir kızarıklık,görüntü bozukluğu oluyormu?

  Cevap: Ekildiği zaman local anestezi uygulanır. Dolayısıyla saç ekimi yaptıran insanlara ertesi gün işe gitmemesi öneriliyor.Bunun yerine evde uzanıp dinlenmeleri,televizyon seyretmeleri,müzik dinlemeleri öneriliyor. Çünkü eğilmemeleri gerekir. Birinci günkü şişlik ikinci gün kalmıyor. Ağrı zaten olmuyor çünkü uyuşturuluyor.

  Soru: Saç ekimi doğallığı bozarmı?

  Cevap: Bozmaz. Taranabilir,yıkanabilir,fön çekilebilir vs. Yani ekilen saç hiçbir şekilde doğallığı bozmuyor. Çünkü kişiden alınıp yine kendine ekiliyor.


  Hiç şüphesiz bu sorular saç dökülmesinden muzdarip herkesin birbirine veya kendisine sorduğu sorulardandır.

  Peki en başarılı saç ekim merkezini veya en başarılı saç ekim doktorunu ararken hangi kriterlere dikkat etmeli ve hangi soruları sormalıyız?

  Farklı saç ekim merkezlerini ve saç ekim uzmanlarını karşılaştırmak için öncelikli olarak saç ekiminin ne olduğunu iyi anlamak gereklidir.

  a-Saç ekimi operasyonunun hangi bölümlerden oluştuğu ve kimin yapması gerektiği.

  b-Saç ekimi operasyonunun süresi ve bu süreyi etkileyen faktörler.

  c-Saç ekimi gerçekleştirilecek graft sayısının nasıl hesaplandığı ve ekim alanina nasıl dağıtılacağı

  d-Saç ekimi gerçekleştirecek uzmanın doktor olup olmadığı

  Yukarıda bahsi geçen bir kaç kriter dahi doğru saç ekim merkezini seçmeniz konusunda sizlere yardımcı olacaktır.  İnternetten alıntı saç ektirme yorumları  Merhaba, Ben 5 sene önce fut yöntemi ile saç ekimi yaptırdım. 3 ay sonra etkisini göstermeye başladı çok memnunum.
  Saç köklerinin alındığı kısımda hiç bir iz kalmadı. Fut yöntemi ile saç ekimi yaptıran kişilerin bazıları saç köklerinin alındığı kısımlarda estetik bozukluk olduğunu söylüyor ancak bu durum herkes de aynı olacak diye bir kaide yok bende herhangi bir görüntü bozukluğu gerçekleşmedi neredeyse belli bile olmuyor diyebilirim.

  İyi ki saç ekimi yaptırmışım herkese tavsiye edebilirim.


  Ben 40′lı yaşlarımdayken saçlarım çok kötü durumdaydı elimi atsam kırılıyordu dökülüyordu elimi saçlarıma atmaya korkar olmuştum ne yapsam da kurtulsa diye düşünürken arkadaşım saç mezoterapisi yaptırmam söyledi tabi ben o zaman saç mezoterapisinin ne olduğunu bilmiyordum bile hemen araştırmaya başladım.

  Geniş bir araştırma sonucu etkili olduğunu gördüm ve hemen saç ekim merkezine giderek muayene oldum gerekli tahlil ve tetkiklerden sonra saç mezoterapisinin ilk seansı için randevu aldım. 10 seans uyguladı doktorum saç mezoteraspisini ve çok hızlı bir şekilde etkisini gösterdi şimdi saçlarım çok güzel şampuan reklamlarında oynayan mankenlerde ki gibi saçlarım var şuan.

  Bence bu bu yöntemin fiyatı değil size kazandırdıkları daha önemli arkadaşlar onun için size tavsiyem fiyat takıntınız olmasın hiç düşünmeden gönül rahatlığı ile saç mezoterapisi yaptırabilirsiniz.


  Selamlar bende 6 ay önce FUE yöntemi ile saç ektirdim ve inanırmısınız daha ikinci ayında etkisi gösterdi ve şuan saçlarım her geçen gün daha da iyi duruma gidiyo gerçekten on numara bir sonuç veriyor bence saçı dökülen herkesin bu yöntemi kullanması gerekir ancak yinede son karar doktorların önce doktorunuzun tavsiyesini dinlemeniz sizn yararınıza olacaktır.
  Saç ekimi ektiren birisi olarak bu konuyla ilgili şunu söyleye bilirim sizlere. Saç ekimi ne kadar basit bir işlem olarak görünsede hocamızın dediği gibi lokal anestezi altında uygulanan bir işlem olup steril bir oramda gerçekleştirilmesi gereken bir operasyondur bu yüzden kesinlikle ameliyathanesi olmayan saç ekim merkezlerin de ya da saç ekimi yapan kliniklerde kesinlikle saç ektirmeyiniz.
  Saç ekimi yaptıracaksanız eğer kesinlikle saç ekimi işleminden sonra yapılması gereken ve dikkat edilmesi gerekmektedir ve bu bilgilere sahip olmalısınız gerek video gerek bu tür yazıları muhakkak takip ediniz ve doktorunuzun tavsiyelerini uyunuz arkadaşlar.

  Ben de saç ektirdim ve bunlara titizlikle uydum sonucunu aldım gayet iyi durumda saçlarım şuanda ve tekrar döküleceğini hiç sanmıyorum.

  Saç dökülmesi sorunu ile karşı kaşıya olan herkese tavsiye edebilirim.

  Ben 6 yıl önce saç ektirdim artık o kadar bezmiştim ki arkadaşlarımın benimle dalga geçmesinden en sonunda gittim bir saç ekim merkezine saç ekimi için gerekli analizler yapıldıktan sonra en kısa süre içerisinde saç ektirdim ve FUE yöntemi kullanılmıştı şuan saçlarım çok iyi durumda doktoruma her aklıma gelmesinde dua ederim ellerine sağlık çok başarı bir iş çıkardır.

  Saç dökülmesi yaşıyorsanız eğer kesinlikle hiç düşünmeden saç ekimi yaptırabilirsiniz. Ancak kesinlikle doktorunuzun tavsiyesine harfiyen uyunuz. İyi günler.

  Bende saç ektirdim ve deneyimlerime dayanarak söyleye bilirim kesinlikle doktorunuzun söylediklerini hiç bir şekilde atlamadan yapmalısınız. Ben ekim işlemine gitmeden önce doktorumun dediklerini uygulamadım alkol kullandım sigara içmeye devam ettim ve doktorum ekim işlemine başlamadan önce son 15 gündür alkol ve ya sigara kullandın mı diye sordu bende hayır dedim ve ekim işlemine başladı kanama oranı o kadar yüksek oldu ki anlatamam o yüzden kesinlikle saç ekimi öncesinde doktorunuzun tavsiyelerini kesinlikle uygulamalısınız.

  Gecen sene koza sac ekiminde saçlarımı ektirdim. Çok pişmanım ne istediğim gibi saçlarım cıktı nede verdikleri sözün arkasında durdular. dr. Ali denen kişi resmen ve kısmen yetkisi olmamasına ragmen para için insan saglığıyla oynuyor. Verdiğim para haram zıkkım olsun. kozasacekimi sitesinide arthospita olarak degiştirmiş. Lütfen benim düştüğüm bu kötü durumu yetkililere bildirin. sac ektirecek arkadaslar bu insanlardan uzak durun. Bu arada ameliyatım 7 saat sürdü bu süre içinde hep uyuttular beni ne ameliyatı yapanı nede ne konuştuklarını hatırlamıyorum.

  merhaba arkadaşlar,
  Ben de kısa zaman önce saç ektirdim ve çok memnunum.Amcaoğlu da aynı yerde yaptırdı ve üç ay geçmesine rağmen bayağı bir gelişme var.Hem büyük bir hastane hem de çok hijyenik.Referansları çok iyi.Her yerde saç ekimi yaptırmamanızı tavsiye ederim.Büyük hastaneleri seçin.Fiyat konusuna gelince hem çok uygun hem de verdikleri sözü tutup 4000 grift saç ektiler.Aksaraydaki eski vatan hastanesinde yaptırdım.Şu an adı universal hospital oldu ama kime sorsanız gösterirler.Rota hair trans adı.Orda bir bayan var seda hanım onunla görüşüp muzaffer beyin vasıtasıyla yönlendirildik derseniz tanır ve aynı fiyattan yardımcı olur.Allah yardımcınız olsun inşallah herşey istediğiniz ibi olur..
  Merhaba arkadaşlar 21.11.2013 tarihinde “*******” da saç ekimi yaptırdım. Bir çok araştırmaların sonucu ve saç ekimi yaptıran arkadaşların tavsiyeleri üzerine KONHAIR genel koordinatörü MUHARREM bey le yaptığım görüşmelerde aklınıza takılan en küçük şüphenin dahi aydınlatılmasını sağlamaktadır. “*******” ın sahip olduğu ekip o kadar profesyonel ki ekilen saçları adeta bir nakış gibi işlemekteler. Bende iğne acısından çok korkuyordum ama BİR ARI ISIRMASI KADAR DAHİ HİÇ BİR ACI HİSSEDİLMEMEKTEDİR. OPERASYON sonrası da herhangi bir ağrı dahi olmamaktadır. Saç ekiminin yapıldığı ortam öylesine STERİL edilmiş ki hijyen açısından da hiç bir şüpheniz kalmamaktadır. EN ÖNEMLİSİ 3 GÜN SONRA SARGILARIN AÇILMASI İLE YAPILAN EKİMİN NE KADAR GÜZEL OLDUĞUNU VE 8, GÜNDE KENDİNİZDE MEYDANA GELEN DEĞİŞİMİ SİZ VE ARKADAŞLARINIZ FAR ETTİĞİNDE SİZDE BU DEĞİŞİMİN NE DENLİ ÖNEMLİ OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ. Unutmayınız uzman bir ekip bulmak çok zor bu yüzden araştırmalarınızı çok iyi yapmalısınız. BEN SİZLERE gönül rahatlığı ile “*******” I tavsiye ediyorum gidip görüşme yapmaktan hiç bir şey kaybetmezsiniz , aksine tatlı bir sohbet etmiş olursunuz. BURADAN “*******” GENEL KOORDINATÖRÜ MUHARREM BEY VE EKİBİNE YAPMIŞ OLDUĞU HER ŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.
  istanbul mecidiyeköy cevre hastanesinde 2 seans sac ekimi yaptirdim
  yaklasik 7000 tl ödedim..
  kimseye tavsiye etmiyorum malum hastaneyi..
  doktor göremessiniz,personel cok ukala,ortam steril degil, ekim yapilan odaya islem süresince 80-100 defa giren cikan oluyor,
  taahhüt ettikleri ve aldiklari greft sayilari kesinlikle dogru degil, arti sizin istediginiz sekilde degil kendi bildikleri gibi ekim yapmaya calisiyorlar, itiraz ettiginizde kimse ilgilenmiyor sizinle.
  hic bir belge fatura vermezler,ne kadar ekim yapilmis, kac para ödemissiniz, kesinlikle yok öyle birsey, istediginizde de alamiyorsunuz..
  koca hastane merdiven alti gibi calisiyor,
  mecidiyeköy cevre hastanesinde sac ekimi yaptirmak isteyenler lütfen iyi düsünsün.
  kessinlikle kimseye tavsiye etmiyorum

 2. #2
  cenk
  cenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  merhaba kuzenim Gülten Ünveren hanıma saç ektirmişti çok memnun kaldı sonuçlarıda güzel oldu saçları 6. aydan itibaren çıkmaya başladı bende sonucu gördükten sonra kendim için gittin görüşmeye Gülten Ünveren hanım saç analizimi yaptı sonuçlarımdan sonra ekimimi gerçekleştirdi bende saçlarımın çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum saçlarım çıkınca buradan resim paylaşacağım saç ektirmek isteyen arkadaşlara tavsiye edeceğim tek yer Mega Hair Trans saç ekim merkezidir.

+ Cevap Ver
Sayfa 1/8 123 ... Son

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen aşağıdaki boşluğa "421kt" yazın.

Giriş

Giriş