Sponsonlu Bağlantılar
Muhammed Ali Fatih Erbakan
İsim:  fatih erbakan.jpg
Görüntüleme: 7
Büyüklük:  11,6 KB (Kilobyte)

Saadet Partisi
Aktif Üye - Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı
Kişisel bilgiler
Doğum 1 Ocak 1979 (38 yaşında)Türkiye
Diğer siyasi bağlantıları Saadet Partisi (2010-günümüz)
Evlilik(ler) Beyza Molu ile evli ve ikiz kız babasıdır.
Bitirdiği okul Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Mesleği Elektrik-Elektronik Mühendisi, Türk Siyasetçi
Dini İslam

Muhammed Ali Fatih Erbakan (d. 1. Ocak 1979), Elektrik-Elektronik mühendisi, politikacı, Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı. Türkiye Cumhuriyeti'nin 54'üncü başbakanı Necmettin Erbakan'ın oğludur.


Eğitimi


Muhammed Ali Fatih Erbakan, ortaokul eğitimini Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu'nda tamamlamıştır. Lise eğitimini ise Ankara Ayrancı Lisesi'nde tamamlamıştır. Daha sonra Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Yüksek lisans için İngiltere'ye gitmiş fakat annesi Nermin Erbakan'ın vefatı dolayısıyla dönmek zorunda kalmış ve lisans eğitimini aldığı Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı üniversitede yönetim ve organizasyon dalında doktorasını tamamlayarak "doktor" unvanı almıştır.Siyasi faaliyetleri


Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi ve Genel başkan başdanışmanı olarak Saadet Partisi'nde görevini 2014 yılında yapılan 5. Olağan Kongreye kadar sürdürmüştür. Kongrede aday olan Erbakan'ın yerine yeniden Mustafa Kamalak seçilmiştir. Erbakan, Andy-Ar adlı araştırma şirketinin 2011 yılında yayınladığı geleceğin potansiyel liderleri listesinde ilk 10'a girmeyi başardı.

14 Haziran 2013 tarihinde kurulan Necmettin Erbakan Vakfı'nın ilk genel başkanı seçildi.
- - - Updated - - -

Fatih Erbakan parti kuruyor


Meral Akşener'in İYİ Parti'nin kuruluşunu açıklamasından sonra bir hamle de Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'dan geldi. Ankara'da düzenlenen etkinlikte konuşan Fatih Erbakan, "Abdestimizi aldık, yola çıkıyoruz" diyerek parti kuracağını açıkladı.

Erbakan, düzenlenen etkinlikle ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada "40 yılın temellerini burada atıyoruz. Böylesine önemli bir programın gerçekleşmesinde emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı