1. #1
  master - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  5.330

  Sponsonlu Bağlantılar
  Afrika gazetesi kimin, Afrin manşeti ne, Şener Levent kimdir,ŞENER LEVENT, ŞENER LEVENT biyografi, ŞENER LEVENT memleketi, ŞENER LEVENT hayatı, ŞENER LEVENT kaç yaşında, ŞENER LEVENT nereli, ŞENER LEVENT indir, ŞENER LEVENT hakkında, ŞENER LEVENT doğum yeri, ŞENER LEVENT fotoğrafı, ŞENER LEVENT video , ŞENER LEVENT resim, ŞENER LEVENT albümü, ŞENER LEVENT evlimi, ŞENER LEVENT kimdir,
  KKTC GAZETESİNDEN SKANDAL BAŞLIK!

  Kuzey Kıbrıs'ta bir gazete ahlaksızca bir başlık atmış... "Türk ordusunu Kıbrıs'tan sonra yeni bir işgal yaptığını" söylüyor!
  -afrika-gazetesi-sahibi-sener-levent-_ben-bu-turkiye-yi-kibris-ta-istemiyorumjpg
  Bu ne ahlaksızlıktır bu ne edepsizliktir!

  Ben Kuzey Kıbrıslı kardeşlerime böyle bir durum sergilemek suretiyle Kuzey Kıbrıs'ta onlara cevap vermeleri lazım!

  AFRİKA GAZETESİ KİMİN?
  Afrika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'de yayımlanan günlük gazetedir. Genel Yayın Yönetmenliğini Şener Levent yapmaktadır.

  TÜRKİYE'YE ÇİRKİN SÖZLER

  Afrika gazetesinin sahini Şener Levent daha önce de yazdığı yazılarla Türkiye'ye çirkin iftiralarda bulunmuştu.

  İşte o yazılardan bir bölüm...

  "İktidarını da istemiyorum, muhalefetini de… Bize hala “yavruvatan” diyen gafiller… İçimizde ona “anavatan” diyenler ise asap bozmaktan başka bir işe yaramıyor… *** Ankara’da patlyan bombalar yeni bir milattır hayatımızda… Biz bu canavarlığı yapanlarla içiçe mi yaşayacağız?"


  Afrika gazetesi sahibi Şener Levent :”Ben Bu Türkiye’yi Kıbrıs’ta İstemiyorum”

  Şener levent Yazısın edebimizden buraya eklemiyoruz.

  Şener levent denilen bu kişi sırpların adamıdır muhakkak.


  GAZETE
  Gazete, haber, bilgi, bulmaca ve reklam içeren, genellikle düşük maliyetli kâğıt kullanılarak basılan ve dağıtımı yapılan bir yayım olup, halka güncel olaylara ilişkin bilgi verme amacı gütmektedir. Genel olarak yayınlandığı gibi, özel bir konu üzerinde de yayınlanabilir ve genellikle günlük ya da haftalık olarak yayınlanır.

  GAZETENİN TARİHİ

  İlk haber toplama ve dağıtma gazetesi, MÖ 59 yılında 2.000 kopya olarak Roma Senatosu'nca çıkarılıp imparatorluğun değişik köşelerine dağıtılan Acta Diurna'dır. Fethedilen toprakları, siyasi gelişmeleri, toplumsal olayları ve gladyatör dövüşlerinin sonuçlarını içeren Acta Duirna'yı; okuma bilen Roma vatandaşları yüksek sesle okuyarak okuma bilmeyenlere duyururdu. Çin'de Tang Hanedanı döneminde dağıtılmaya başlayan Kai Yuan Za Bao adlı saray genelgesi de mandarinlerin başarıları konusunda haberlere yer verdiği için bu yönüyle bir gazete sayılabilir. 15. yüzyılda matbaanın keşfi gazete ve dergilerin hızla gelişmesine yol açmıştır. 16. yüzyılda Avrupa'da savaşlara tanıklık etmiş kimselerin birinci elden aktardığı birkaç sayfalık savaş haberleri yayımlandıktan sonra, süreli yayımlanan ilk gazeteler ise 17. yüzyılın başlarında Almanya'nın bazı kentlerinde ve Belçika'nın Anvers şehrinde basılmıştır. Johann Carolus’un 1605 yılında yayınladığı aller Fürnemmen und gedenckwürdigen Historie adlı gazetesi kâğıt üzerine basılan ilk gazete kabul edilmektedir. İlk İngilizce gazete, 1622 yılında İngiltere'de yayımlanan Nathaniel Butter; ilk Türkçe gazete ise 1828'de Kahire'de yayınlanmaya başlayan Vekdyi-i Misriye'dir. Sanayi devrimi ile gelişmiş matbaa makinelerinin icat edilmesi gazetelerin tiraj ve maliyetlerini olumlu ölçüde etkileyerek gazete okuma alışkanlığının yaygınlaşmasına neden olmuştur. Londra'da yayımlanan The Times gazetesi; 1814 yılında yeni matbaa aletlerini edinince, dakikada 1.100 baskı yapabilecek kapasiteye ulaşmıştır.


  Konu KAPTAN tarafından (24-01-2018 Saat 10:36 ) değiştirilmiştir.
  Her şeye doğru demek ahmaklıktır, ama her şeyin yanlış olduğunu söyleyen de zorbadır.
  Hz Mevlana

 2. #2
  master - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  5.330

  Cumhurbaşkanı :

  Kuzey Kıbrıs'ta bir gazete ahlaksızca bir başlık atmış... "Türk ordusunu Kıbrıs'tan sonra yeni bir işgal yaptığını" söylüyor!


  Erdoğan'ın tepkisinin ardından KKTC'deki gazete saldırıya uğradı
  22.01.2018

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC’de Türkiye aleyhtarı yayınlarıyla dikkat çeken ve Afrin operasyonu için “Türkiye’den bir işgal harekatı daha” manşeti atan Afrika gazetesini sert bir dille eleştirdi. Erdoğan, Kıbrıs harekatını 'işgal' olarak nitelendiren Afrika gazetesi için ‘Pespaye gazete” ifadelerini kullandı ve Kıbrıslı Türklerin de gereken cevabı vereceğini söyledi. Erdoğan'ın sözlerinin ardından gazete bugün saldırıya uğradı.


  Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yaptığı açıklamada "KKTC'de bir pespaye gazete, ahlaksızca bugün bir başlık atmış. Ben KKTC'deki kardeşlerimi de burada tavır almaya davet ediyorum. Türk ordusunun Kıbrıs'tan sonra yeni bir işgal yaptığını söylüyor. Bu ne ahlaksızlık, edepsizliktir. Ben KKTC'li kardeşlerime özellikle böyle bir duruşu sergilemek suretiyle KKTC'de gereken cevabı onlara vermeleri lazım. Sadece son çeyrek yüzyıla baktığımızda dahi dün Bosna'da, Irak'ta, Filistin'de, bugün Suriye'de yaşanan katliamlar karşımıza çıkıyor. Kim bilir yarın nerelerde ne acılarla ne zulümlerle karşılaşacağımız bilmiyoruz. Bunun için kendimizi bölgemizde yaşanan hadiselerden soyutlama, onların dışında kalma gibi bir lüksümüz yoktur" demişti  Bianet'ten Ekin Karaca'nın haberine göre, gazeteye bugün saldırı düzenlendi. Gazete önünde 200-300 kişi toplandığını, atılan taşlarla camların kırıldığını söyleyen gazetenin yayın yönetmeni Şener Levent, çevre köylerden grupların gazeteye doğru yola çıktığı duyumunu aldıklarını söyledi. Levent, bina önündeki polislerin ise son derece etkisiz olduğu bilgisini verdi.
  Her şeye doğru demek ahmaklıktır, ama her şeyin yanlış olduğunu söyleyen de zorbadır.
  Hz Mevlana

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

135<span style="color:#b10202;font-weight:bold;">421kt</span>or2548 Kırmızı alandaki rakam ve harfleri girin

Benzer Konular

 1. Şener Şen Kimdir Biyografisi Hayatı filmleri resimleri
  By bilgedede in forum Sinema ve ses sanatçıları
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 09-03-2017, 22:03
 2. Osmanlı ermeni soykırımı yaptı diyen aydınlarımız
  By master in forum Osmanlı Selçuklu Tarihi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-06-2014, 19:10
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-10-2013, 13:25
 4. Aydan şener'in hayatı ve filmleri
  By KAPTAN in forum Sinema ve ses sanatçıları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 16-09-2013, 12:56
 5. Yavru köpek sevgisi,yavru köpek hikayeleri,
  By bilgedede in forum Hikayeler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 17-03-2013, 09:52

Bu Konudaki Etiketler

Giriş

Giriş